Obračun Lina Červarja in Ulrika Wilbeka je tokrat pripadel slednjemu. Foto: Reuters
Francija - Španija
Po pričakovanju je bil dvoboj Španije in Francije dvoboj grobih obramb. Foto: Reuters

Severnjaki, ki jim je hrvaški strateg Lino Červar že pred tekmo namenjal vlogo favorita, so bledim južnim sosedom prizadejali tretji najhujši poraz na evropskih prvenstvih. Pomagala jim ni niti izključitev Larsa Krogha Jeppesena po prekršku nad Petrom Metličićem v 13. minuti. Najvišja prednost v prvem delu je znašala sedem, v 58. minuti pa že enajst golov (18:29).

Francozi vodili ves drugi polčas
Drug veliki derbi se je odvil v skupini II, kjer Francozi tudi po tekmi s Španijo ostajajo neporaženi (27:28). Galski petelini so vodili ves drugi polčas, v 41. minuti pa povedli s 23:17, prednostjo, ki je bila za nasprotnike neulovljiva. Španci so se šest minut in pol pred koncem približali na 25:27, nato pa še na 26:28, zadnji gol pa so dosegli pol minute pred zadnjo sireno.

Poljaki so si priborili točko
Norvežani in Poljaki so se razšli z neodločenim izidom 24:24. Gostitelji prvenstva so vodili večji del drugega polčasa, po 45 minutah že z 20:16, slabih šest minut pred koncem pa s 24:21, vendar so jih Poljaki ujeli. Zadnji zadetek na tekmi je sredi 58. minute dosegel Marcin Lijewski.