Luka Žvižej je bil že na drugi tekmi zapored najboljši slovenski strelec. Dancem je zabil 9, Čehom pa 8 golov. Toliko jih je dosegel tudi Vid Kavtičnik. Foto: MMC RTV SLO
Vid Kavtičnik
Tudi Vid Kavtičnik je v dobri strelski formi. Foto: EPA

Prvi polčas se je končal s 17:17, čeprav so Čehi, na evropskem prvenstvu bodo igrali v skupini D, dvakrat povedli s +3 (6:9, 13:16). Moštvi sta bili v nadaljevanju poravnani do 45. minute (24:24), nato pa si je Slovenija z delnim izidom 5:1 priigrala odločilno prednost, ki je ni več izpustila iz rok. V 58. minuti je semafor kazal že+8 (36:28). V nedeljo Slovence čaka še tekma z Norveško.

Slovenija na Danskem kaže popolnoma drugačen obraz kot na uvodni pripravljalni tekmi v Podčetrtku, kjer so Srbi visoko zmagali (33:24).

Poljaki in Nemci izgubili
Slovenska nasprotnika v skupini C evropskega prvenstva, Nemčija in Poljska, sta izgubila. Nemce je v Nürnbergu pred 8.000 gledalci premagala Islandija (32:28). Olafur Stefansson je dosegel 10 golov, medtem ko je bil pri Nemcih najučinkovitejši Lars Kaufmann (6). Poljaki so na turnirju v Wiener Neustadtu po zmagi nad Avstrijci (32:26) in Madžari (31:24) klonili proti Hrvatom (25:21).