Razočarani Miha Žvižej zapušča igrišče, medtem ko v ozadju Čehi proslavljajo drugo zmago na prvenstvu. Foto: EPA
Karel Nočar
Karel Nočar in soigralci so v 1. polčasu zabijali z vseh položajev. Foto: EPA
Michal Jurecki
Poljaki (na sliki Michal Jurecki) so brez težav prebijali špansko obrambo. Foto: EPA
Thierry Omeyer in Torsten Jansen
Thierry Omeyer in Torsten Jansen sta se pogledala zelo od blizu, potem ko je Nemec v prvi četrtini tekme dvakrat v glavo zadel francoskega vratarja. Foto: EPA
Proti Čehom prvi poraz na prvenstvu

Slovenija je bila glede na odlične predstave v prvem delu postavljena v vlogo favorita, a je bilo to breme očitno pretežko. Češka je vse opravila v 1. polčasu, v katerem je z izjemno gibljivo obrambo 6-0, ki ji je poveljeval odlični vratar Peter Štochl, prišla do prednosti +9 (21:12). Štochl je že v prvih 10 minutah ubranil tri (!) sedemmetrovke.

Jicha nerešljiva uganka tudi za Slovence
Slovenci so odigrali daleč najslabših 30 minut na prvenstvu. Brezidejnosti v napadu so se pridružile številne tehnične napake, ki so jih hitronogi nasprotniki spreminjali v lahke zadetke. Obramba 5-1 naj bi ustavila Filipa Jicho, a je češki dvometraš iz 9 poskusov zabil 7 golov. Za razliko od Štochla Gorazd Škof ni imel svojega dne.

Ob -3 posijal žarek upanja
Jicha je nadaljeval strelski šov tudi v 2. polčasu. V 45. minuti je z 11. golom povišal na +9 (32:23). Zadnja četrtina tekme je prinesla nekaj upanja za čudežni preobrat, saj je po obrambah Aljoše Rezarja Vid Kavtičnik v 53. minuti znižal na -3 (31:34). A Čehi so nato znova ušli na +6 in dvomov o zmagovalcu ni bilo več. Varovance Zvonimirja Serdarušića v torek (16.15) čakajo svetovni in olimpijski prvaki Francozi ...

Poljska za razred boljša od Španije
Poljaki so na tekmi s Slovenijo srečno izvlekli remi, v prvi tekmi drugega dela pa presenetljivo zlahka odpravili Španijo (32:26). Izid je bil izenačen le na 2:2, nato pa je Poljska prevzela vse niti igre v svojih rokah. Krožni napadalec Bartosz Jurecki je bil s 6 goli najučinkovitejši Poljak, medtem ko je na nasprotni strani Iker Romero prispeval 8 zadetkov.

Francozi po vodstvu s +7 zmagali za 2
Francoski rokometaši so v 1. tekmi dneva s 24:22 premagali Nemčijo, ki je sredi 2. polčasa zaostajala že z 19:12. A nepopustljivi Nemci se po tradiciji niso predali. V 54. minuti je imel Torsten Jansen pri izidu 20:22 priložnost, da varovance Heinerja Branda pripelje do -1, a je njegov strel s sedmih metrov končal v vratnici. Dokončno je vse dvome o zmagovalcu razblinil Cedric Sorhaindo na začetku zadnje minute (24:21). Guillaume Joli je bil s 7 goli najučinkovitejši pri Francozih.