Miha Žvižej se je na črti sijajno kosal s poljskimi silaki.  Dosegel je 6 zadetkov. Foto: EPA
Miha Žvižej se je na črti sijajno kosal s poljskimi silaki. Dosegel je 6 zadetkov. Foto: EPA
Aleš Pajovič
Aleš Pajovič je prebil poljsko obrambo. Foto: EPA
Jure Dobelšek
Jure Dobelšek je stopil na tekmečevo nogo in si zvil gleženj. Foto: EPA
Noka Serdarušić
Zvonimir Serdarušić je znova pripravil odlično taktiko, a zmanjkala je pika na i. Foto: EPA
Vid Kavtičnik
Vid Kavtičnik se je takole veselil enega od svojih 3 golov. Foto: EPA
Filip Jicha
Slovenci bodo morali v nedeljo še posebej paziti na Filipa Jicho, ki je Madžarom zabil 14 golov. Foto: EPA
Nemčija
Nemci so po ogorčenem boju premagali Švedsko. Foto: Reuters
Slovenci znova objokujejo izgubljeno točko

Ko je v 55. minuti Miha Žvižej povišal na +4, je kazalo, da tokrat Slovencem zmaga ne bo ušla tako kot v 2. krogu proti Nemcem. Toda varovancem Zvonimirja Serdarušića se je v končnici znova ustavilo v napadu. Poljaki so vztrajno lovili tekmece in pol minute pred koncem z golom Bartosza Jureckega izenačili. Slovenija je imela napad za zmago, v katerem je mlajši od bratov Žvižej streljal pod prekrškom, a sta norveška sodnika dosodila le devetmetrovko. Poskus Davida Špilerja je nato končal v bloku ... Gorazd Škof je zbral kar 22 obramb, na drugi strani Slawomir Szmal 20. Slovenija je osvojila 2. mesto v skupini C in v drugi del nosi dve točki.

Obramba 3-2-1 ustavila poljske bombarderje
Slovenci so igrali obrambo 3-2-1, ki je Poljakom v uvodnih minutah povzročala precej težav. Serdarušićevi varovanci so povedli z 2:0, na kar je Poljska odgovorila z delnim izidom 4:1. Sledila je trda igra "gol za gol", v kateri si je Slovenija v zaključku polčasa znova priigrala dva gola prednosti (13:11). Škof je zbral 12 obramb, vključno z dvema sedemmetrovkama. Luka Žvižej je zabil 6 golov. Serdarušić je dal prvič priložnost tudi Zoranu Lubeju in Matjažu Brumnu.

V drugem polčasu se je izenačena tekma nadaljevala. V 39. minuti se je Slovencem le uspelo odlepiti na +3, potem ko je dvakrat zapored številčno prednost dveh igralcev več izkoristil Renato Vugrinec. Pred tem je še tretji sedemmetrovko ustavil Škof. Poljska je vnovič preobrnila izid z nizom 4:0. A Slovenija je vrnila udarec. Starejši od bratov Žvižej je v 48. minuti povišal na 25:23.

Skubetovi presenečenji ob igralcu manj
Slovencev ni ustavila niti izključitev Pajoviča. Sebastjan Skube je namreč z dvema goloma zapored povišal na 27:24, Miha Žvižej pa v 53. minuti na +4 (25:29). Bogdan Wenta je bil prisiljen vzeti minuto odmora. Mlajši Žvižej je po njej spet zadel za +4, nato pa se je ustavilo. Poljska je ubranila vsa napade in se veselila - glede na potek tekme - velike točke.

V prvi tekmi dneva so se nemški rokometaši s tesno zmago nad Švedsko (30:29) uvrstili v drugi del evropskega prvenstva.

Češka v Aarhusu lahek zalogaj
Slovenija se bo v drugem delu po vrsti pomerila s Češko (nedelja), Francijo (torek) in Španijo (četrtek). Čehi so na pripravljalnem turnirju v Aarhusu gladko padli (37:30), a očitno so od takrat precej napredovali, saj so Madžare premagali s 33:26.