197 cm visoki član Hasluma Erlend Mamelund je Francozom natresel 8 golov. Foto: EPA

Aktualni evropski, svetovni in olimpijski prvaki so večino dela opravili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 21:13. V nadaljevanju so se Norvežani nekajkrat približali na tri zadetke zaostanka (24:21 v 42. minuti), bližje pa jim galski petelini niso dovolili.

Pri domačih sta se najbolj izkazala Nikola Karabatić, ki je zabil sedem golov, in Arnaud Bingo s štirimi, medtem ko so bili pri gostih najučinkovitejši Erlend Mamelund (8), Christoffer Rambo (4) in Einar Riegelhuth Koren (4). Reprezentanci se bosta v četrtek pomerila še v Parizu.

Slovenija in Norveška bosta igrali 16. januarja v Vršcu.