Norveški prvaki so vodili od uvodne minute. Hitro so si priigrali štiri gole naskoka (8:4), vendar so Celjani kmalu ujeli priključek. Elverum je spet pobegnil v končnici prvega dela in odšel na odmor s tremi goli prednosti.

Tudi začetek drugega polčasa je pripadel gostiteljem. Bilo je že 22:17, a so nato slovenski prvaki zabili tri gole zapored. Enajst minut pred koncem so spet prišli zgolj na minus ena (24:23), toda nato so spet prejeli dva hitra gola. V 53. minuti je po obrambi vratarja Nebojše Bojića in protinapadu celjska zasedba prišla le na gol zaostanka.

Celjani z Norveške praznih rok

Slabe tri minute pred koncem je pri izidu 29:27 odločilno sedemmetrovko zgrešil Tim Cokan, Tobias Grondahl pa je v naslednjem napadu zadel za tri gole prednosti Elveruma. Celjani tega zaostanka niso več mogli nadoknadili.

Najučinkovitejši je bil Stefan Žabić z osmimi zadetki. Sedem jih je dodal Aleks Vlah, šest pa Tim Cokan.

V prihodnjem krogu bodo Celjani spet igrali v gosteh. 23. novembra se bodo pomerili z madžarskim Szegedom.