Slovenke so uspele izenačiti na 1:1, potem ko so (v drugem nizu) vodile že z 19:13. V nadaljevanju dvoboja so igralke Bosne in Hercegovine prevzele pobudo in zmagale s 3:1. Foto: www.alesfevzer.com

Če je lahko neuvrstitev na evropsko prvenstvo ocenjena kot neuspeh (tudi takrat so bile usodne Bosanke), po to ne velja za srebrno ligo, v kateri je bila ekipa prisilno zelo pomlajena, manjkalo je vsaj šest zelo pomembnih igralk.

Slovenske odbojkarice izgubile proti BiH-u

"Odločale so malenkosti, ki niso šle v naš prid, a dekletom nimam česa očitate. Odločale so tudi izkušnje, ko je bilo treba, je Begićeva prevzela odgovornost," je povedal selektor Gregor Rozman, ki je ekipo prevzel po kvalifikacijah in ni imel veliko časa, da bi ekipo maksimalno pripravil. Zato se je ukvarjal predvsem z ekipnim duhom, ob borbenosti je bil to glavni adut tudi proti favorizirani ekipi BiH-a na tekmi v Mariboru. Igralke ga v tem smislu zagotovo niso razočarale, a kakovost in izkušnje so bile vendarle na strani tekmic.

Selektor Rozman svojim varovankam ni ničesar očital, saj so storile vse za uspeh, a so na koncu vendarle pretehtale predvsem izkušnje bosanske reprezentance. Foto: www.alesfevzer.com

Pred končnico četrtega niza je bilo videti, da drame ne bo. Gostje so vodile še s 23:18, toda servisi Velikonje Grbčeve in Eve Pogačar so za to vendarle poskrbeli. Slovenke so prišle do izenačenja na 24:24, toda nato jim je zmanjkalo nekaj sreče in zbranosti, tekmice so dobro odigrale zadnji točki in se veselile zmage.

Slovenke se bodo s Portugalkami merile za tretje mesto, v finalu pa bo reprezentanca BiH-a igrala z Avstrijo. Zmagovalke turnirja se bodo prebile v zlato evropsko ligo.