Ernests Gulbis se je v Melbournu prvič uvrstil v 3. krog. Foto: Reuters

30-letni Ljubljančan je v prvem nizu zanesljivo igral na svoj začetni udarec, v peti igri pa je imel dve priložnosti, da tekmecu vzame servis. Ostali sta neizkoriščeni, kazen pa je sledila v 12. igri uvodnega niza, ko je leto starejši Latvijec prišel do treh priložnosti za brejk in tretjo tudi izkoristil.

V drugem nizu je imel Bedene kar šest žogic, da pride do svojega prvega breaka, a je tudi v tem delu igre zapravljal tovrstne priložnosti. Gublis, 256. na lestvici ATP, je znova izkoristil tretjo žogico za odvzem servisa, niz pa mu je pripadel s 6:3 po 50 minutah.

Bedene v Melbournu v 2. krogu izgubil v treh nizih

V nadaljevanju je bil Latvijec, polfinalist Roland Garrosa iz leta 2014, boljši tekmec. Na svoj začetni udarec je izgubil vsega eno točko v tretjem nizu, po dveh urah in 16 minutah pa se je veselil preboja v tretji krog, kjer ga čaka Gael Monfils. Ta je v štirih nizih izločil hrvaškega veterana, 40-letnega Iva Karlovića.

Bedene, 55. igralec sveta, je kljub porazu, zadovoljen s svojo igro: "Danes sem imel ogromno priložnosti, pa niti ene nisem izkoristil. Počutil sem se v redu, ampak se je poznalo, da sem imel v torek zelo dolg dvoboj. Zadovoljen sem s svojo igro, sploh glede na to, da mi igrišča v Avstraliji ne ustrezajo."

Razkril pa je tudi načrte za prihodnje tedne, ko se vrača na staro celino. "V petek gremo domov, potem pa sem prijavljen za turnirje v Montpellierju, Rotterdamu, Marseillu in kasneje še prek luže v Indian Wellsu in Miamiju. Verjamem, da bo letošnja sezona dobra," je še zaključil Ljubljančan.

Organizatorjem je četrti dan vnovič nekaj preglavic povzročal dež, iz ozračja je spral tudi ogromno prahu, ki ga je bilo treba odstraniti z igrišč. Dvoboje so na zunanjih igriščih posledično prestavili za nekaj ur. Zaradi zamika sporeda pa sta na petek prestavljena tudi dvoboja dvojic s slovensko udeležbo.