Trimo Trebnje je pred domačimi navijači uspešno opravil svojo nalogo in na tretji zmagi v novi sezoni državnega prvenstva še tretjič zmagal. Foto: Facebook RD Urbanscape Loka

V obračunu ekip, ki sta bili po prvih dveh krogih stoodstotni, Trebanjci niso dopustili presenečenja. Gostje so vodili le na začetku, nato pa so gostitelji pobegnili in večji del prvega polčasa ohranjali razliko treh ali štirih zadetkov.

Tik pred polčasom so jo povečali na pet, deset minut pred koncem pa na osem zadetkov (24:16).

S sedmimi goli je bil najučinkovitejši Mihajlo Radojković, šest golov pa je dosegel Filip Glavaš. Pri Škofjeločanih je sedem zadetkov dosegel Matevž Jesenko.

Derbi 3. kroga Lige NLB bo v nedeljo, ko se bosta v Velenju pomerila Gorenje in Celje Pivovarna Laško.