Ljubljanski hokejisti so še drugo gostovanje ta teden opravili zanesljivo. Razmerje v strelih na vrata je bilo kar 51:16 v korist zmajev. V vratih je imel Vipiteno zelo razpoloženega Roberta Reinharta, ki je na koncu zbral kar 49 obramb.

Začetek je bil sicer podoben kot v četrtek proti Rittnu, saj je Olimpija povedla že v 5. minuti, ko je zadel Tadej Čimžar po akciji Mihe Zajca. A ostalo je le pri enem zadetku v tem delu igre, zaman pa so gostje vrata domačih oblegali tudi v drugi tretjini. V tej so imeli kar 19 strelov na gol, a je izid tudi po 40 minutah ostal 0:1.

Veteran Aleš Mušič je 43. minuti po podaji Jureta Sotlarja povišal na 0:2. Trevor Gooch je nato v 49. minuti ukanil Paava Hölsäja za zanimivo končnico.

Trener Vipitena Dustina Whitecotton je minuto in 48 sekund pred koncem iz vrat potegnil Reinharta in Jure Sotlar je le 11 sekund zatem potrdil tri točke za zmaje.

V torek se začenja pester decembrski spored v Tivoliju, ko bo na sporedu kar osem tekem. Za uvod bo na spored ponovitev zadnjega finala Alpske lige. Pustertal je bil vedno neugodna ekipa za Ljubljančane in obeta se zanimiv derbi.

Jeseničani po preobratu do zmage
Jeseničani so dobili prvo tretjino v Kitzbühelu. Za vodstvo je v 14. minuti poskrbel Jaka Šturm.

A v nadaljevanju so imeli domači številčno prednost. Sredi tekme so imeli po dveh kaznih minuto in pol na ledu prednost dveh igralcev več. Na kazenski klopi sta sedela Andrej Tavželj in Nejc Stojan. Mikael Johansson je izenačil ob igri petih proti trem. Ko so bili železarji končno znova kompletni, je Pontus Wernerson zadel za 2:1. Andrej Hebar je v 36. minuti izenačil po podaji Saša Rajsarja.

Mirko Djumić je v 47. minuti izkoristil podajo Aljoše Crnovića. Minimalno prednost so gostje ohranili do 59. minute, ko so domači tvegali brez vratarja Dominika Franka. Šest sekund pred koncem je prazna vrata zadel Žan Jezovšek in potrdil prigarane tri točke.