Geraint Thomas je padel tik pred ciljno črto. Michael Woods se je odpeljal proti prestižni zmagi. Foto: EPA

V dramatičnem finalu je Thomas (Ineos Grenadiers) padel le kakšnih 50 metrov pred ciljem, ko je začenjal šprint, a mu je zdrsnilo na mokri cesti. Padec je izkoristil tudi Avstralec Ben O'Connor (AG2R), Thomas pa je bil tretji.

V skupnem seštevku ima Woods zdaj 11 sekund prednosti pred Thomasom. Nekdanji zmagovalec Toura ostaja favorit za skupno zmago. Dirko bo v nedeljo namreč odločil 16-kilometrski kronometer, kjer je vsaj na papirju veliki favorit Valižan.

Organizatorji so predvideli zelo slabe razmere, zato je bil štart dve uri prej od predvidenega. Na visoki nadomorski višini je tudi snežilo.

Marc Soler (Movistar), ki je vodil po treh etapah, je danes osvojil deveto mesto in v skupnem seštevku zdrsnil na četrto z zaostankom 33 sekund. O'Connor na tretjem mestu zaostaja 21 sekund.

Edini Slovenec Jan Tratnik je zasedel 72. mesto, v skupnem seštevku pa je 83.