Tri najboljše posameznice po veleslalomski tekmi za 53. Zlato lisico (z leve proti desni): Sofia Goggia, Tessa Worley in Lara Gut. Foto: Reuters

Vsi veleslalomi so napeti. Tudi na tem smo se borile do konca. Želela sem se boriti do zadnjega atoma moči in vesela sem, da mi je uspelo.

Tessa Worley
Mikaela Shiffrin
Mikaeli Shiffrin se napad na zmago ni izšel. Vso prednost je izgubila v spodnjem delu pohorske strmine, zaradi česar je ostala celo brez odra za zmagovalke. Foto: Reuters
Ragnhild Mowinckel
Norvežanki Ragnhild Mowinckel je uspela izjemna finalna vožnja, s katero je pridobila kar 11 mest. Foto: Reuters
Ana Drev
Ana Drev, ki je lani na Pohorju osvojila drugo mesto, je bila tokrat osma. Foto: Reuters
Ilka Štuhec
Ilka Štuhec je bila zelo zadovoljna s svojim veleslalomskim nastopom na 53. Zlati lisici. Foto: BoBo/Miloš Vujinović

Worleyjeva, tretja po prvi vožnji, je smučala odlično, uspel ji je najboljši čas finala, ob prihodu na cilj je za 25 stotink sekunde prehitela tedaj vodilno Gutovo.

Tina Maze pomahala v slovo
Vrhunec prve vožnje je bila poslovilna vožnja slovenske šampionke Tine Maze, ki se je čustveno poslovila od bogate kariere v svetovnem pokalu.

Odločilen je bil sijajen spodnji del, na katerem sta preostali tekmovalki, Sofia Goggia in Mikaela Shiffrin, z njo izgubili boj. Shiffrinova je imela ob merjenju drugega vmesnega časa še 13 stotink prednosti, na koncu je zaostala za 42 stotink in se uvrstila tik pod oder za zmagovalke.

"Vsi veleslalomi so napeti. Tudi na tem smo se borile do konca. Želela sem se boriti do zadnjega atoma moči in vesela sem, da mi je uspelo," je po zmagi dejala Worleyjeva, ki je v veleslalomskem seštevku še povečala prednost pred najbližjimi zasledovalkami.

V finalu je najbolj napredovala Norvežanka Ragnhild Mowinckel, ki je pridobila kar 11 mest in je bila na koncu šesta. Do točk za svetovni pokal so se dokopale tri slovenske smučarke. Najbolje se je odrezala Ana Drev, ki je bila osma, Ilka Štuhec je bila 14., Tina Robnik pa 19.

Drevova: Čakam, da se mi vse poklopi
"Super, sem kar zadovoljna z današnjim smučanjem, pokazala sem dve dobri vožnji. Sicer nista bili na najvišjem nivoju, ki so ga prikazale nekatere druge tekmovalke, ampak nimam občutka, da sem zelo oddaljena od tega in menim, da se mi lahko to kmalu poklopi. Nekako vem, kje je ta mali korak do tega, a je težko dosegljiv, ne moreš kar reči, tako se bom odločila in bom to naredila. Poklopiti se mora veliko malih detajlov in delam na tem, da se to zgodi. Vzdušje tukaj pa je res enkratno, to je tekma, kjer kaj takega težko najdeš drugje v svetovnem pokalu," je povedala Drevova.

Po svoji najboljši veleslalomski uvrstitvi je bila zadovoljna tudi Štuhčeva: "Skoraj vse je šlo kot namazano, vožnje sicer še niso bile idealne, ampak gre na boljše, kar me zelo veseli, poleg tega, pa takšno čudovito vzdušje. Trenirala sem tudi tehnične discipline, sem samozavestna, kar se pozna tudi na mojem smučanju. Poznam veliko ljudi tukaj, zelo veliko večino, tekmovati v takem je super, škoda da nismo večkrat na leto tukaj."

Shiffrinova najhitrejša v prvi vožnji
Prva proga je bila v zgornjem delu zahtevnejša, kar potrjujeta tudi odstopa prvih dveh tekmovalk, Tine Weirather in Federice Brignone, ki sta se ujeli v past. Prva, ki je prispela v cilj, je bila lanska veleslalomska zmagovalka za Zlato lisico Viktoria Rebensburg. Najbolje je svoj nastop opravila Mikaela Shiffrin, ki je v zgornjem delu smučala izjemno, pred zadnjo strmino je imela 68 stotink prednosti pred tedaj vodilno Tesso Worley, ob prihodu v cilj je vodstvo prevzela za 20 stotink sekunde. Najbolj se ji je približala Sofia Goggia, ki je za Američanko, specialistko za slalom, zaostala za pičlih 7 stotink.

Dobra nastopa Drevove in Štuhčeve
Zelo dobro je prvo vožnjo odpeljala tudi Ana Drev, ki je nastop začela na repu prve jakostne skupine. Bila je zelo hitra, v spodnjem delu celo enako hitra kot vodilna Shiffrinova, zasedla je 6. mesto z zaostankom 54 stotink. "Veseli me, da moj zaostanek ni prevelik za vodilno v prvem teku," je po prvem nastopu dejala Drevova, ki je lani v finalu na Pohorju prav s šestega mesta skočila tik pod vrh. Še bolje je prvo vožnjo začela Ilka Štuhec, ki je bila ob merjenju prvega vmesnega časa celo dve stotinki hitrejša od Američanke. Vseeno je nato v spodnjem delu izgubila dobro sekundo, a je kljub vsemu zasedla odlično 13. mesto. V finale se je uvrstila še Tina Robnik, ki je bila 27., Katarini Lavtar se nastop ni posrečil (41.) mesto, Meta Hrovat je odstopila.