Slovenija ima obetaven biatlonski podmladek – Lena Repinc (aprila bo dopolnila 18 let) je na mladinskem SP-ju po nedeljskem srebru na 10 km osvojila še naslov prvakinje v šprintu. Foto: IBU/Bjorn Reichert
Sorodna novica Mladinski SP: Srebro za Repinčevo in Cisarja

Obe sta imeli po en zgrešen strel leže, na koncu pa je odločil boljši tek Slovenke v drugem krogu. Po prvem krogu je imela namreč Italijanka še dobrih sedem sekund prednosti, v cilju pa je bila Lena Repinc 5,2 sekunde hitrejša. Tretja je bila Nemka Selina Grotian (+11,6), ki je bila na strelišču brezhibna.

To je že tretja slovenska medalja na prvenstvu v Avstriji. Lena Repinc je bila v nedeljo srebrna na 10 km (štirje zgrešeni streli so vzeli zlato medaljo), prav tako je bil srebrn Alex Cisar na 15 km v konkurenci mlajših članov.

Kaja Zorč je bila 6., Klara Vindišar 12. in Kaja Marič 25. Mladinci so se pomerili na 7,5-kilometrski preizkušnji. Najboljšo slovensko uvrstitev je s popolnim strelskim izkupičkom dosegel Jaša Zidar, ki je bil deseti, Mark Vozelj je osvojil 17., Pavel Trojer 37., Drejc Trojer pa 43. mesto.

Svetovno prvenstvo se bo končalo 6. marca, Slovenci pa gotovo še niso rekli zadnje besde.