Marlies Schild je letos slavila na šestih slalomih, na edinem preostalem pa končala na tretjem mestu. Foto: Reuters
Ana Kobal
Ana Kobal je letos pred Sierro Nevado osvojila točke le v Val d'Iseru, kjer je bila 24. Foto: SZS
Tania Puotiainen, Marlies Schild in Veronika Zuzulova
Zmagavalna trojka v s soncem obsijani Sierri Nevadi. Foto: Reuters

Večino dela je Avstrijka opravila že v prvi vožnji, ko je vnovič deklasirala tekmice in si nabrala 66 stotink prednosti pred drugo Resi Stiegler, ki pa je v drugo odstopila. V drugo je najbolje odsmučala Tania Puotiainen, ki se je 4. mesta prebila na drugo stopničko, na tretjem mestu je končala Slovakinja Veronika Zozulova.

Avstrijski dvoboj za veliki globus
Schildova je s šesto slalomsko zmago sezone tudi prevzela vodstvo v skupnem seštevku in ima pred rojakinjo Renate Götschl deset tekem pred koncem 23 točk prednosti. 26-letnica iz Admonta je prva Avstrijka po letu 1999 in Sabine Egger, ki je zmagala v slalomskem seštevku. "Moj cilj pred sezono je bil, da osvojim mali kristalni globus, zdaj pa bi bilo zabavno izenačiti Janičin rekord osmih zmag v sezoni," si je že nov cilj zadala Schildova, ki je tudi razkrila, da bo natopila na smuku v Trbižu.

Četrte letošnji točke za Slovenke
Slovenski tabor je razveselila Ana Kobal, ki se je z 22. mestom uvrstila v 2. vožnjo in po malce slabšem drugem nastopu končala kot 20. 23-letna Kobalova je tako dosegla uvrstitev kariere, kar so sicer šele njene tretje točke v svetovnem pokalu. Petra Robnik je bila za vnovičen nastop prepočasna, Ana Drev zaradi bolezni ni nastopila, Mateja Robnik pa prve vožnje ni dokončala.