Johannes Rydzek je bil po skokih peti, s taktično zrelim tekom pa si je priboril prvi naslov svetovnega prvaka. Foto: Reuters
Kombinacija: Posnetek ciljnega šprinta
Skoka Berlota in Jelenka v kombinaciji

Gašper Berlot je bil 39., Marjan Jelenko 45. "Ni se mi izšlo. Že po prvem krogu mi je vse padlo dol," je komentiral Berlot, ki se na teku v mehki smučini ni dobro znašel. Jelenko je po ponesrečenem skoku "drugi polčas" vzel le za trening, kot je povedal.

Frenzel ostal brez medalje
Nemško zlato seveda ni presenečenje, a večina bi stavila na Erica Frenzla, posebej po tem, ko je s skokom, dolgim 99 metrov, zanesljivo vodil po "prvem polčasu". Toda na koncu je Frenzel na 4. mestu ostal brez medalje. Srebro je presenetljivo osvojil Italijan Alessandro Pittin, bron pa Francoz Jason Lamy Chappuis.

Na desetkilometrski tek je šel Frenzel s prednostjo 21 sekund pred Japoncem Jošito Vatabejem, a so ga zasledovalci ujeli in na koncu je bila v igri za medalje sedmerica, v ciljnem šprintu pa sta o zlatu odločala Rydzek in Pittin. Italijan je zaostal 1,3 sekunde.

Jelenko vse zapravil po slabem skoku
Slovenca nista izpolnila cilja. Marjanu Jelenku se je skok povsem ponesrečil in je zmogel le 83 metrov, tako da je šel na 10-kilometrski tek šele 45.: "Odskok je bil prezgoden, v zraku sem moral le čakati na varen pristanek. Prestavitev tekme je bila zahtevna, ampak to ni bilo odločilno. Za seboj imam slabo sezono in sem vse hotel zdaj popraviti, vendar mi ni uspelo."

Organizatorji so imeli zaradi vetra velike težave in so skakalni del kombinacije namesto ob 10. ure začeli šele ob 13.40. Tekaški del tekme so izpeljali po prvotnem urniku, tako da je bilo po skokih zelo malo časa za pripravo.