Aplikacija Tiktok za deljenje videoposnetkov je posebej priljubljena med mladimi. Foto: EPA
Aplikacija Tiktok za deljenje videoposnetkov je posebej priljubljena med mladimi. Foto: EPA

Tiktok se je namreč znašel na udaru ameriškega predsednika Donalda Trumpa. Kot je navedel Mayer, ki je položaj zasedel maja, je odločitev sprejel "s težkim srcem". "Razumem, da bo vloga, za katero sem se prijavil – vključno z globalnim vodenjem Tiktoka – zaradi pritiska ameriške administracije glede prodaje dela podjetja videti precej drugače," je dodal. Iz družbe so sporočili, da Mayerjevo odločitev v celoti spoštujejo.

Trump zahteva, da ameriška enota Tiktoka preide v ameriško last
Trump je ta mesec izdal izvršni ukaz, s katerim je dal lastniku Tiktoka, kitajskemu podjetju Bytedance, nekaj tednov časa, da svojo ameriško enoto proda ameriškemu podjetju, sicer bo Tiktok v ZDA prepovedan.

Visoki predstavniki ZDA: Aplikacija grožnja ameriški nacionalni varnosti
Več visokih predstavnikov ZDA je v zadnjem času zatrdilo, da Tiktokova aplikacija na pametnih telefonih predstavlja grožnjo ameriški nacionalni varnosti, saj da omogoča delitev na milijone osebnih podatkov Američanov kitajskim obveščevalnim službam. Tiktok je očitke odločno zavrnil, prav tako kitajska vlada.

Tiktok sprožil sodni spor
Tiktok je na ameriškem zveznem sodišču zaradi Trumpovega ukrepa sprožil sodni spor. Kot so pojasnili, jim drugega kot sodna pot po razglasitvi izvršnega ukaza ni ostalo, saj želijo zagotoviti pošteno obravnavo podjetja in uporabnikov.