Košarkarji Sixta Primorske so postavili piko na i izjemni sezoni, v kateri so predtem že osvojili slovenski superpokal, Pokal Spar in Ligo ABA 2. Koprčani so po Olimpiji, Krki, Tajfunu in Heliosu peta ekipa z naslovom državnega prvaka. Foto: www.alesfevzer.com

Raztrgana prva četrtina se je končala s 13:13, Primorska je že vodila z 11:6. Tudi nadaljevanje je postreglo z izenačeno tekmo, Koprčani pa so šli na odmor s prednostjo 33:30, potem ko so polčas zaključili z delnim izidom 5:0. Marko Jagodić Kuridža je bil s sedmimi točkami najboljši pri domačih, Roko Badžim (9) pa pri gostih.

Košarkarji Sixta Primorske s 3:0 do naslova prvaka
Zabijanje Lancea Harrisa. Na koncu je dosegel deset točk. Primorska je dobila skok z 41:33, izrazito boljša je bila tudi pri metu za tri točke (6/15 proti 5/28). Foto: www.alesfevzer.com

Primorska je v tretji četrtini ohranjala nekaj točk prednosti. Ko je Alen Hodžić v 26. minuti zadel trojko za 43:35, je trener gostov Jure Zdovc vzel minuto odmora. A ta ni pomagala, saj je malo pozneje semafor kazal 47:38. Zdovc je moral še enkrat svoje varovance poklicati k sebi. Tretja četrtina se je končala z vodstvom domačih 47:41.

Olimpija po -14 zapravila napad za -1

Žan Mark Šiško je v 35. minuti s trojko za 55:44 poskrbel za prvo dvoštevilčno prednost Primorcev na tekmi. Zdovc je spet vzel minuto odmora. A po njej je Hodžić zadel trojko za +14 (58:44). Zdelo se je, da je odpor Olimpije dokončno zlomljen. A Ljubljančani se niso predali in so poskrbeli za napeto končnico. Jan Rebec je na začetku zadnje minute zadel trojko za 64:57, po zapravljenem napadu domačih pa je Roko Badžim zadel polaganje in še prosti met (64:60). Hodžić je nato izgubil žogo, na drugi strani pa je Miha Lapornik zgrešil trojko za -1.

Košarkarjem Sixta Primorske je  uspela izjemna sezona, v kateri so odigrali 67 tekem in jih le sedem izgubili. Sezono so končali z dvaindvajsetimi zaporednimi zmagami, zadnji poraz so doživeli 7. marca.  Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarjem Sixta Primorske je uspela izjemna sezona, v kateri so odigrali 67 tekem in jih le sedem izgubili. Sezono so končali z dvaindvajsetimi zaporednimi zmagami, zadnji poraz so doživeli 7. marca. Foto: www.alesfevzer.com

Čakarun zabil za +5, Lapornik zgrešil trojko
Pol minute pred koncem je Lance Harris zadel oba prosta meta (65:60), a je Badžim vrnil s trojko za 66:63. Marjan Čakarun je nato zabil (68:63), 12 sekund pred koncem pa je Lapornik zgrešil trojko, ki bi zmajem še dala nekaj upanja.

Dvojni dvojček MVP-ja Čakaruna
Najkoristnejši igralec finala je bil Čakarun, ki je bil na tretji tekmi s 16 točkami in enajstimi skoki prvi strelec Sixta Primorske. Ob njem so pri domačih do dvomestnih številk prišli še Hodžić (12), Marko Jagodić Kuridža (11), Šiško in Harris (oba po 10). Pri Petrolu Olimpiji je največ točk dosegel Badžim (16).

Golemac: Nismo bili pravi, a je bilo dovolj za naslov
"V prvi vrsti moram čestitati igralcem, ki so pokazali neverjetno osredotočenost skozi celotno sezono. Treba je priznati, da v finalnem nizu nismo bili pravi, a je bilo tudi dovolj za naslov prvaka. Sezona je popolna, sanjska! Iskrena hvala prekrasnim navijačem, ki so nas tudi tokrat ponesli do uspeha!"
je bil zadovoljen trener tigrov Jurica Golemac.

Zdovc: V finalu nismo imeli sreče
"Skozi celotno sezono so imeli fantje veliko smole. Od menjavanja trenerjev, do velikega števila igralcev, pa igranja v številnih tekmovanjih. Ob koncu sezone nam je uspelo sestaviti skupino 12 igralcev, ki so v tem finalu dali vse od sebe. A tudi na tretji finalni tekmi smo imeli veliko smole. Žan Mark Šiško je zadel trojko z odbojem od table, pa Marjan Čakarun met izven ravnotežja prek naših rok. Nismo imeli sreče v tem finalu. Toda priznati je treba, da je Sixt Primorska zasluženo osvojila naslov državnega prvaka, za kar Koprčanom tudi čestitam. Svojim fantom se zahvaljujem, da so sprejeli mojo košarkarsko filozofijo, in jim čestitam za borbeno igro v končnici,"
pa je ocenil trener Olimpije Jure Zdovc.