Yannick Carrasco je z bele točke zagotovil prestižno zmago Atleticu. Foto: Reuters

V začetni enajsterici tako ni bilo Benzemaja, Modrića, Courtoisa, Viniciusa Juniorja, Carvajala ... Na drugi strani je Atletico igral z najboljšimi možmi, saj še nima zagotovljenega nastopa v Ligi prvakov za prihodnjo sezono. Nocojšnja zmaga – prva v La ligi proti Realu od leta 2016 – je četrto mesto praktično potrdila.

Jan Oblak je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno. Foto: EPA

Odločitev je padla ob koncu prvega polčasa. Sodnik je sprva samo odmahnil ob prekršku Jesusa Valleja v kazenskem prostoru nad Matheusom Cunho, a je po ogledu videoposnetka svojo odločitev spremenil. Z bele točke je bil zanesljiv Carrasco.

V drugem polčasu sta imeli obe ekipi kar nekaj priložnosti. Carrasco je zadel vratnico, Antoine Griezmann pa ni bil pri strelu. Na drugi strani je Jan Oblak dvakrat zaustavil Federica Valverdeja, prav tako se je slovenski vratar izkazal ob prostem strelu Marca Asensia.

Jordi Alba je dosegel najlepši zadetek 35. kroga v La ligi. Foto: Reuters

Jordi Alba v 94. minuti z evrogolom popeljal Barcelono v Ligo prvakov
Barcelona je na stadionu Benito Villamarin v Sevilli premagala Betis (1:2) in si z dvajseto zmago v prvenstvu tri kroge pred koncem zagotovila uvrstitev v Ligo prvakov v naslednji sezoni.

Za Barcelono je le minuto po vstopu v igro s 15 metrov zadel Ansu Fati. Betis je izenačil tri minute zatem, ko je z glavo zadel nekdanji nogometaš Barce Marc Bartra. Pravi evrogol za zmago je v 94. minuti zabil Jordi Alba. Dani Alves je z leve strani podal v kazenski prostor, Jordi Alba pa je z volejem poslal žogo pod prečko.