V Helsinkih se je končal 10. SP v atletiki. Za tretji svetovni rekord je v metu kopja poskrbela Kubanka Osleidys Menendez.

Gharib junak kraljevske preizkušnje

SP v atletiki 2005 Gharib junak kraljevske preizkušnje

13.8.2005

33-letni Maročan Jaouad Gharib je z zmago na maratonu postal prvi junak predzadnjega dne atletskega svetovnega prvenstva v Helsinkih.

Roman Šebrle bo obdržal srebro

SP v atletiki 2005 Roman Šebrle bo obdržal srebro

13.8.2005

Mednarodna atletska zveza je ugotovila, da češka deseterobojca na SP-ju v Helsinkih nista grešila. Roman Šebrle bo obdržal srebro.

Fotozgodba: Jelena Isinbajeva

SP v atletiki 2005 Fotozgodba: Jelena Isinbajeva

13.8.2005

Le redko kateri stadion, na katerega stopi Jelena Isinbajeva, ne vidi svetovnega rekorda. Ruska skakalka ob palici je bila rekordna tudi v Helsinkih.

18. svetovni rekord Isinbajeve

SP v atletiki 2005 18. svetovni rekord Isinbajeve

12.8.2005

Rusinja Jelena Isinbajeva je na SP-ju v Helsinkih postavila nov svetovni rekord. Ladji Doucoure je dobil finale na visokih ovirah.

Češka deseterobojca pod lupo

SP v atletiki 2005 Češka deseterobojca pod lupo

12.8.2005

Mednarodna atletska zveza je sprožila preiskavo proti desterobojcema Romanu Šeberleju in Tomasu Dvoraku, ker naj bi med tekmo dobila infuzijo.

Gatlinu dvojna šprinterska krona

SP v atletiki 2005 Gatlinu dvojna šprinterska krona

11.8.2005

Američan Justin Gatlin je po zmagi na 100 m osvojil zlato medaljo tudi v enkrat daljši preizkušnji na SP-ju v atletiki v Helsinkih.

Bikarjeva končala na 15. mestu

SP v atletiki 2005 Bikarjeva končala na 15. mestu

11.8.2005

Alenka Bikar je na SP-ju v atletiki v polfinalu teka na 200 m v svoji skupini osvojila 8. mesto in se ni uvrstila v finale.

Finci ostali brez želene medalje

SP v atletiki 2005 Finci ostali brez želene medalje

10.8.2005

Slabo vreme nad Helsinki ni obetalo dobre napovedi. In res, Finci so v paradni disciplini, metu kopja, ostali brez želene medalje.

Crawford odpovedal še štafeto

SP v atletiki 2005 Crawford odpovedal še štafeto

10.8.2005

Ameriški šprinter Shawn Crawford je po teku na 200 metrov na svetovnem prvenstvu v Helsinkih odpovedal še nastop v štafeti.

Bikarjeva po času med šestnajst

SP v atletiki 2005 Bikarjeva po času med šestnajst

10.8.2005

Alenka Bikar se je na svetovnem atletskem prvenstvu v Helsinkih uvrstila v polfinale teka na 200 metrov.

Kubanka nasledila Mutolo

SP v atletiki 2005 Kubanka nasledila Mutolo

9.8.2005

Zaradi močnega naliva so bile v Helsinkih na sporedu le tri končne odločitve. V teku na 800 metrov je nova kraljica postala Zulia Calatayud.

Osovnikar ostal praznih rok

SP v atletiki 2005 Osovnikar ostal praznih rok

9.8.2005

Matic Osovnikar je v četrti predtekmovalni skupini teka na 200 metrov v Helsinkih osvojil 5. mesto in se ni uvrstil v četrtfinale.

Williamsova nova kraljica šprinta

SP v atletiki 2005 Williamsova nova kraljica šprinta

8.8.2005

Svetovno prvenstvo v atletiki je dalo tretji dan novo kraljico šprinta, Lauryn Williams. Na 10 km je Kenenisa Bekele upravičil vlogo favorita.

Gatlin brez konkurence na najkrajši razdalji

SP v atletiki 2005 Gatlin brez konkurence na najkrajši razdalji

7.8.2005

"Rekel sem si: Če bi jaz tekmoval, bi jaz zmagal," je tek na 100 m na SP-ju pospremil poškodovani Asafa Powell. Slavil je Justin Gatlin.

100 m: Bikarjeva s slabim časom izpadla

SP v atletiki 2005 100 m: Bikarjeva s slabim časom izpadla

7.8.2005

Po slabi soboti niti trije slovenski nedeljski nastopi na svetovnem prvenstvu v atletiki v Helsinkih niso izboljšali medlega vtisa.

Osovnikar daleč od polfinala

SP v atletiki 2005 Osovnikar daleč od polfinala

6.8.2005

Prvi dan SP-ja v atletiki so nastopili štirje Slovenci. Matic Osovnikar se je uvrstil v četrtfinale teka na 100 m, a nato izpadel.

Pereza ni ovirala nejevera rojakov

SP v atletiki 2005 Pereza ni ovirala nejevera rojakov

6.8.2005

Na SP-ju v atletiki v Helsinkih so podelili prve tri komplete medalj. Sobotni junaki so Tiruneš Dibaba, Adam Nelson in Jefferson Perez.

Uvodni dan SP-ja polovica Slovencev

SP v atletiki 2005 Uvodni dan SP-ja polovica Slovencev

5.8.2005

Prvi dan svetovnega prvenstva v atletiki bo od osmih Slovencev v tekmovalno areno stopila kar polovica.

Greene bo vztrajal do Osake

SP v atletiki 2005 Greene bo vztrajal do Osake

4.8.2005

Ameriški šprinter Maurice Greene, ki bo v Helsinkih tekel le v štafeti, je sporočil, da bo kariero končal na prvenstvu v Osaki leta 2007.