Utrujenost se je zelo poznala pri metih Dončića izza črte. Prvih osem je zgrešil. Foto: AP

Dončić je po petkovi predstavi, ki je jemala sapo v State Farm Areni v Atlanti, znova igral 46 minut in 9 sekund, kar je največ v tej sezoni. Jason Kidd mu je namenil minuto in 39 sekund počitka ob koncu prve četrtine in nato še 12 sekund počitka ob koncu tretje četrtine.

Pri metih z razdalje se je zelo poznalo, da ni bil svež. Edino trojko je zadel 17 sekund pred koncem tekme, prvih osem poskusov je zgrešil. Met iz igre mu ni stekel (9/26), izgubil je tudi tri žoge.

"Zelo sem utrujen. Komaj čakam, da grem lahko v posteljo. Zelo sem ponosen na soigralce, ki so se zares borili do konca. Po visokem zaostanku nam je skoraj uspela vrnitev," je povedal Dončić.

De'Aaron Fox je na dveh tekmah v American Airlines Centru v letošnji sezoni dosegel skupaj 64 točk. Foto: AP

Grant Williams se je izkazal z rekordom kariere (27 točk), zadel je sedem trojk iz desetih poskusov. Tim Hardaway je prispeval 19 točk. Kyrie Irving in Dwight Powell sta znova manjkala.

Fox znova nerešljiva uganka za obrambo Mavericksov
Najboljši strelec tekme je bil organizator igre Sacramenta De'Aaron Fox s 34 točkami. V zadnjih sezonah je večkrat blestel proti Mavericksom. Tudi 20. novembra je nasul 30 točk za gladko zmago Kraljev v American Airlines Centru (113:129).

Hardaway zgrešil ključno trojko
Tokrat so se morali goste iz Kalifornije malce bolj potruditi v končnici. Deset minut pred koncem so si nabrali 23 točk naskoka (78:101), nato pa so se prehitro sprostili in Mavericksi so znižali na 108:114 dve minuti pred koncem. Hardaway je zgrešil trojko iz desnega kota minuto in 20 sekund pred koncem. Velika vrnitev v končnici nato ni uspela.

Kyrie Irving je izpustil že 19 tekem v letošnji sezoni. Skupaj z Dončićem sta igrala le na 22 od 46 tekem. Foto: AP

Murray zelo dobro pokrival Dončića
Večji del tekme je Dončića pokrival Keegan Murray. "Pred tekmo se je Fox v garderobi pošalil, da slučajno ne bo dopustil Dončiću 70 točk," je po tekmi poudaril Murray, ki je prejemal čestitke soigralcev za odlično opravljeno nalogo v obrambi.

Sacramento kljub uvodnemu mrku do lepe prednost ob odmoru
Mavericksi so udarno odprli srečanje, Williams in Josh Green sta zadela izza črte in po minuti in pol je na semaforju pisalo 8:0. Kralji so se hitro zbrali in dobili uvodno četrtino (25:29).

Fox je bil neustavljiv, do odmora je nasul 21 točk. Prednost Sacramenta je v drugi četrtini naraščala in ob odmoru znašala že 14 točk (49:63).

Kidd pri -23 ni izobesil bele zastave
Drugi polčas sta Harrison Barnes in Kevin Huerter odprla s trojkama. Dallas je zaostajal že z 49:71. Gostitelji so znova odpovedali v obrambi. Ko je Malik Monk s polaganjem poskrbel za najvišjo prednost Kraljev deset minut pred koncem (78:101), je bilo le še vprašanje časa, kdaj se bo Kidd odločil, da v igro pošlje rezerviste.

Malce je še počakal in Williams je z dvema zaporednima trojkama znižal na 91:104. Gostje so postali nervozni, izgubili so nekaj žog. Domantas Sabonis je naredil korake, nato pa je Dončić našel novinca Derecka Livelyja, ki je z zabijanjem znižal na 108:114.

Fox in Barnes zbrana v končnici
Hardaway je bil popolnoma odprt v desnem kotu minuto in 20 sekund pred koncem, a se je žoga odvalila iz obroča. Fox je nato s polaganjem in dvema prostima metoma povišal prednost Sacramenta. Dončić je z edino trojko na tekmi znižal na 113:118. Po napaki sredine igrišča so imeli Mavericksi znova žogo in Maxi Kleber je potisnil žogo skozi obroč sedem sekund pred koncem (115:118). Po minuti odmora je Barnes zadel oba prosta meta in potrdil zmago Sacramenta.

Trojni dvojček Dončića ni bil dovolj za zmago nad Sacramentom

Kidd se z Luko ne pogovarja o minutah, ker želi vseskozi igrati
"Približali smo se le na tri točke zaostanka, nato pa je Hardaway zgrešil popolnoma odprt met za tri točke iz kota. Škoda, da ni zadel, ker bi bilo potem vse še odprto. Zadovoljen sem s pristopom, vsi so se res borili po zgodovinskem večeru v Atlanti v petek. Nismo se predali, čeprav smo zaostajali že za 23 točk," je na novinarski konferneci poudaril trener Kidd.

"Nimamo širokega kadra, zato je bil Luka na parketu 46 minut. Rad ima take izzive. Tokrat mu met ni stekel, a je vseeno velikokrat našel proste soigralce. V prvem polčasu nismo bili natančni. Ko nam je steklo v zadnjih štirih minutah, smo se hitro približali. Z Luko se ne pogovarjam o njegovih minutah, ker želi vseskozi igrati," je dodal Kidd.

Z izkupičkom 25 zmag in 21 porazov je Dallas še naprej na osmem mestu Zahoda, razlike pa so izjemno majhne. V ponedeljek v American Airlines Center prihaja Orlando.

Philadelphia tudi brez Embiida namučila prvake
Denver je v napeti tekmi v Ball Areni ugnal Philadelphio s 111:105. Nikola Jokić se je izkazal s 26 točkami in 16 skoki. Jamal Murray je zadel šest trojk. Aktualni prvaki so zadnjo četrtino dobili s 25:17.

Najboljši strelec lige Joel Embiid je počival zaradi poškodbe levega kolena. Manjkali so tudi Tyrese Maxey, Mo Bamba in Tobias Harris. Blestel je Paul Reed, ki je prispeval 30 točk in 13 skokov.

Gladka zmaga Clippersov v Bostonu
Boston je doživel drugi zaporedni poraz na domačem parketu, potem ko je dobil uvodnih 20 tekem v TD Gardnu v tej sezoni. Celticsi so izgubili proti LA Clippersom s 96:115. Kawhi Leonard je dosegel 26 točk, Jayson Tatum je za domače zbral 21 točk in 11 skokov.

Nosilci igre Bostona so popolnoma odpovedali. Jaylen Brown je dosegel le 8 točk (3/13 iz igre), Jrue Holiday pa le 7 (2/11 iz igre, 1/7 za tri). Derrick White je zgrešil vseh osem metov iz igre.

Victor Wembanyama se je veselil odmevne zmage. Foto: AP

San Antonio presenetil Minnesoto
San Antonio, ki je na zadnjem mestu Zahoda, je senzacionalno premagal Minnesoto s 113:112. Davin Vassell je prispeval 25 točk, novinec Victor Wembanyama pa 23 in 10 skokov. Volkovi so imeli priložnost za zmago, a je Karl-Anthony Towns zgrešil trojko ob pisku sirene.

Legendarni trener Gregg Popovich je poudaril, da je bila to največja zmaga v letošnji sezoni. Spursi so konec oktobra dvakrat zapored slavili v Phoenixu. Sledila je velika kriza, ki so jo končali z odmevno zmago nad Lakersi. Zdaj imajo 10 zmag in 36 porazov

Lakersi dobili triler po dveh podaljških v San Franciscu
Najbolj napeta tekma sobotnega večera je bila v Chase Centru v San Franciscu, kjer je Golden State izgubil proti LA Lakersom s 144:145 po dveh podaljških. V glavnih vlogah sta bila stara znanca s štirih finalnih serij. Stephen Curry je dosegel 46 točk, zadel je devet trojk. 39-letni LeBron James je bil na parketu 48 minut, vpisal je trojni dvojček s 36 točkami, 20 skoki in 12 podajami.

Pri Lakersih sta se izkazala tudi Anthony Davis (29 točk in 13 skokov) in D'Angelo Russell, ki je v imenitni formi, potem ko so se začele govorice o morebitni menjavi igralcev. Tokrat je zadel pet trojk in zbral 28 točk.

Bojevniki so zadeli 23 trojk in 58 poskusov. Klay Thompson je bil natančen šestkrat, Andrew Wiggins pa trikrat.

LeBron James je vpisal 110. trojni dvojček v karieri. Takih številk ni v zgodovini Lige NBA imel še nihče pri 39 letih. Foto: AP

Bojevniki so se dvakrat izvlekli, zadnjo besedo pa je imel veteran James
Lakersi so z delnim izidom 12:0 ob koncu rednega dela povedli s 117:114, a je Curry pet sekund pred koncem izsilil prvi podaljšek (118:118).

Jezerniki so imeli vseskozi prednost, nato pa je Thompson zadel trojko sedem sekund pred koncem prvega podaljška, James pa ob pisku sirene ni bil natančen (130:130).

V drugem podaljšku je Curry dosegel 10 točk in z izjemno trojko z osmih metrov poskrbel za vodstvo Bojevnikov s 144:143. Trener Jezernikov Darvin Ham je vzel minuto odmora. Draymond Green je naredil osebno napako pri prodoru Jamesa 1,2 sekunde pred koncem in najstarejši igralec lige je z dvema prostima metoma zagotovil Jezernikom prestižno zmago.

Ham: Točno tako zmago smo nujno potrebovali
"Moral sem se nadzorovati, saj sem v podaljšku postal navijač. To je bila neverjetna tekma. Obe ekipi sta igrali na zares visoki ravni. Dva legendarna košarkarja sta blestela. O tej zmagi se bo še govorilo. Uf, kako sem užival. Točno tako zmago smo nujno potrebovali. Ponosen sem, da se mozaik končno sestavlja," je bil na novinarski konferenci navdušen trener Lakersov Ham.

Tekme 27. januarja:
DALLAS - SACRAMENTO
115:120 (25:29, 24:34, 26:31, 40:26)
Dončić 28 (9/26 iz igre, 1/9 za tri, prosti meti 9/12), 17 podaj in 10 skokov v 46 minutah, G. Williams 27 (9/16 iz igre, 7/10 za tri) in 8 skokov, Hardaway 19 (3/9 za tri), Lively 13 in 9 skokov, Green 11, Se. Curry 7, Kleber 5, Hardy 3, Lawson 2, Irving ni igral; Fox 34 (13/24 iz igre, 1/5 za tri), Barnes 20 (4/7 za tri), Huerter 18 (4/8 za tri), Sabonis 17 (7/10 iz igre) in 11 skokov, Murray 15, Monk 9, McGee 6, Lyles 1.

DETROIT - WASHINGTON 104:118
Bogdanović 30 (10/19 iz igre, 4/10 za tri), Cunningham 20 (7/17 iz igre, 2/3 za tri) in 12 podaj, Stewart 11; Kuzma 30 (13/27 iz igre, 3/13 za tri), Poole 17 (3/6 za tri), Gafford 15 in 13 skokov.

NEW YORK - MIAMI 125:109
Brunson 32 (12/22 iz igre, 4/8 za tri) in 8 podaj, Anunoby in Randle (3/4 za tri) po 19, Hart 14; Butler 28 (11/20 iz igre), Robinson 19 (5/11 za tri), Herro 18 (7/18 iz igre, 4/11 za tri), Adebayo 12 in 13 skokov.

DENVER - PHILADELPHIA 111:105
Jokić 26 (8/16 iz igre, prosti meti 10/16), 16 skokov in 7 podaj, Murray 23 (6/10 za tri), Porter 20 (8/19 iz igre, 4/12 za tri), Gordon 18; Reed 30 (14/21 iz igre, 2/4 za tri) in 13 skokov, Oubre 25 (9/17 iz igre), Morris in Beverley (11 podaj) po 17, Embiid, Maxey in Harris niso igrali.

BROOKLYN - HOUSTON 106:104
Thomas 37 (11/19 iz igre, 3/6 za tri, prosti meti 12/15), Bridges (3/8 za tri) in Finney Smith (4/8 za tri) po 19; Whitemore (3/7 za tri), Ja. Green (4/9 za tri) in Brooks (1/7 za tri) po 19, Sengun 15 in 11 skokov.

BOSTON - LA CLIPPERS 96:115
Tatum 21 (8/18 iz igre, 2/4 za tri) in 11 skokov, Pritchard 12 (3/7 za tri), Kornet 11; Leonard 26 (10/15 iz igre, 3/5 za tri), Theis 18 (8/9 iz igre, 2/3 za tri), George 17 (3/6 za tri), Mann 12.

CHARLOTTE - UTAH 122:134
Washington 43 (17/22 iz igre, 7/9 za tri), Richards 26 (10/11 iz igre), Bridges 21; Markkanen 33 (12/18 iz igre, 7/12 za tri) in 12 skokov, Sexton 24 (3/7 za tri) in 13 podaj, Collins 20 in 10 skokov.

MILWAUKEE - NEW ORLEANS 141:117
Andetokumbo 30 (11/16 iz igre) in 12 skokov, Lillard 26 (7/14 iz igre, 3/7 za tri, prosti meti 9/10) in 9 podaj, B. Lopez 24 (8/11 iz igre, 6/9 za tri), Portis 20; Ingram 26 (9/18 iz igre, 2/2 za tri), Williamson 23 (8/14 iz igre), Valančiunas 13 in 10 skokov.

SAN ANTONIO - MINNESOTA 113:112
Vassell 25 (11/17 iz igre, 3/6 za tri), Wembanyama 23 (9/17 iz igre, 3/6 za tri) in 10 skokov, Johnson 14; Edwards 32 (12/18 iz igre, 6/8 za tri) in 12 podaj, Towns in Gobert po 19, Reid 13.