Victor Wembanyama je blestel v prvem polčasu, v tretji četrtini pa je imel glavno vlogo Luka Dončić. Foto: AP

Najboljši strelec tekme v American Airlines Centru je bil Kyrie Irving s 34 točkami. Daniel Gafford, ki je prišel v menjavi igralcev iz Washingtona, se je izkazal z 10 točkami in 10 podajami. Dereck Lively se je vrnil po sedmih tekmah odmora zaradi zlomljenega nosu. Z zaščitno masko je dosegel 8 točk in 5 skokov v 17 minutah.

Prvi izbor na junijskem naboru Victor Wembanyama je 20 od 26 točk dosegel v prvem polčasu. Tudi francoski čudežni deček je popustil v tretji četrtini, ki so jo Mavericksi dobili z 32:14 in si zagotovili odločilno prednost po 36 minutah (88:65).

Wembanyama poskrbel za imeniten start Spursov
Glavni kandidat za novinca leta Wembanyama je odlično začel srečanje. V uvodnih petih minutah je zadel dve trojki in z 11 točkami poskrbel za vodstvo Spursov (6:17). Mavericksi nikakor niso našli pravega ritma v napadu in sredi prve četrtine so zaostajali s 13:28. V zadnjih treh minutah prve četrtine je Dončić s sedmimi točkami znižal na 25:32.

Kyrie Irving je v izjemni formi po vrnitvi na parket prejšnji ponedeljek v Philadelphii. Foto: AP

Irving poskrbel za preobrat pred odmorom
Obramba Dallasa je bila zelo slaba in še sredi druge četrtine so imeli Spursi enajst točk naskoka (47:38). Mavericksi so se nato zbrali in končali prvi polčas z delnim izidom 15:1. Irving (17 točk v prvem polčasu) je s polaganjem po Dončićevi podaji poskrbel za vodstvo s 56:51 ob odmoru.

Dončić po odlični tretji četrtini na počitek
Zalet so gostitelji prenesli na začetek drugega polčasa, ko je Irving s trojko povišal na 63:51 in je Gregg Popovich moral vzeti minuto odmora. Ko se je v tretji četrtini razigral še Dončić (12 točk), je Dallas z delnim izidom 26:7 povedel že z 82:58. San Antonio ni imel več razigranega posameznika, v tretji četrtini je dosegel le 14 točk. Mavericksi so povedli z 88:65 in Dončić je lahko ostal na klopi na začetku zadnje četrtine.

Irving je ostal na parketu in s trojko povišal na 98:68. Pet minut in pol pred koncem se je trener Jason Kidd le odločil, da v igro pošlje rezerviste.

Kidd vesel, da ima zdaj na voljo širok kader
"Irving nas je držal v igri na začetku tekme. Ujel je pravo formo in tokrat je dosegal koše na različne načine. Zelo sem se razveselil vrnitve Livelyja, ki bo zdaj odšel v Indianapolis na tekmo novincev. Zdaj imamo na voljo širok igralski kader. To bo zelo pomembno v zadnji tretjini rednega dela sezone," je na novinarski konferenci razmišljal Kidd.

Dončić in Irving razbila San Antonio

Irving: Šest zaporednih zmag je super, a s tem se ne bomo zadovoljili
"Vemo, da ne smemo paničariti, moramo le nadaljevati v svojem ritmu, igrati hitro. Težko nas je premagati, ko iz protinapadov dosežemo več kot 15, 20 točk. Vedeli smo, da smo bili v obrambi v prvi četrtini preveč statični. Morali smo le najti prave noge in ko smo jih, smo bili uspešni," je povedal Irving.

"Ta odmor za tekmo All star moramo vzeti resno in ga izkoristiti, da izpilimo fizično pripravljenost. Vemo, kaj je pred nami. Glavni cilj je boriti se za naslov, ampak moramo se tudi razvijati kot ekipa in si zaupati. Šest zaporednih zmag je super, a s tem se ne bomo zadovoljili," je še dodal Irving.

Popovich: Igrali smo proti ekipi, ki ima v postavi dva kandidata za Hišo slavnih
Trener San Antonia Gregg Popovich ni bil preveč navdušen, ker novinarji preveč primerjajo francoskega novinca z Davidom Robinsonom.

"Wembanyama je dosegel 26 točk, 9 skokov in blokiral je tri mete. Vi pa ga še vedno kritizirate. Zavedati se moramo, da smo igrali proti ekipi, ki ima v postavi dva kandidata za Hišo slavnih, Luka in Kyrie sta znova odigrala odlično," je poudaril legendarni strateg, ki ga čaka ogromno dela, saj so Spursi prikovani na dno Zahoda.

Dallas bo naslednjo tekmo odigral 22. februarja, ko bo gostil Phoenix. Sunsi so tokrat ugnali Detroit s 116:100 in so na lestvici Zahoda na petem mestu.

Davis in Hačimura neustavljiva v Salt Lake Cityju
Utah je izgubil proti razigranim LA Lakersom s 122:138. To je bila šesta zmaga Jezernikov na zadnjih sedmih tekmah. LeBron James je ostal v Los Angelesu, počival je po torkovi zmagi nad Detroitom. Ključen je bil zaključek tretje četrtine, ko so Lakersi z delnim izidom 12:0 povedli s 16 točkami naskoka (92:108) in nato na začetku zadnje četrtine prednost le še povišali.

Rui Hačimura je s predstavo kariere zagotovil Lakersom pomembno zmago proti neposrednim tekmecem v boju za dodatne kvalifikacije. Foto: AP

Anthony Davis je bil neustavljiv v Delta Centru, s 37 točkami in 15 skoki je prevladoval v raketi. Rui Hačimura je s 36 točkami postavil rekord kariere, zadel je šest trojk iz osmih poskusov. Prvič po letu 2003 (Shaquille O'Neal in Kobe Bryant) sta dva košarkarja Lakersov presegla 35 točk na isti tekmi.

Austin Reaves je prispeval 22 točk. Spencer Dinwiddie je odigral drugo tekmo v dresu Lakersov, dosegel je 10 točk. Njegov oče je velik navijač Jezernikov in prejšnji teden je jokal po telefonu, ko mu je Spencer sporočil novico, da bo podpisal s 17-kratnimi prvaki Lige NBA.

Fox zasenčil razglašenega Jokića
Sacramento je drugič v petih dneh na kolena spravil prvake iz Denverja. Tokrat jim je podvig uspel celo v Ball Areni (98:102).

De’Aaron Fox in Malik Monk se veselita velike zmage Sacramenta. Foto: AP

Nuggetsi so doživeli tretji poraz zapored, čeprav so vodili z 62:46 na začetku drugega polčasa. De’Aaron Fox je dosegel 30 točk, 8 skokov in 8 podaj. 15 točk je nanizal v zadnji četrtini, ki so jo Kralji dobili z 31:24. Domantas Sabonis je vpisal 37. zaporedni dvojni dvojček sezone z 20 točkami in 13 skoki.

Aaron Gordon je bil najučinkovitejši posameznik pri branilcih naslova s 25 točkami in 15 skoki. Popolnoma je odpovedal Nikola Jokić. MVP junijskega finala je zbral le 15 točk (6/17 iz igre, 0/6 za tri).

Malone: Imamo tarčo na hrbtu in niti en večer nam ne bo lahko
"V letošnji sezoni imamo tarčo na hrbtu. Na vseh 82 tekmah rednega dela so tekmeci izjemno motivirani. Ekipe, ki so za nami na lestvici, so še posebej motivirane, saj zdaj vsaka tekma šteje dvojno. Do konca rednega dela sta le še dva meseca. Niti en večer nam ne bo lahko," je poudaril trener prvakov Michael Malone.

Norman Powell je prevesil tehtnico na stran Clippersov. Foto: AP

Powell zrežiral vrnitev Clippersov v San Franciscu
Zelo napeto je bil v Chase Centru v San Franciscu, kjer je Golden State izgubil proti LA Clippersom s 125:130. Zadnjo četrtino so gostje iz Los Angelesa dobili s 44:28.

Stephen Curry je dosegel 41 točk, zadel je devet trojk in 19 poskusov in postal prvi košarkar v Ligi NBA, ki je na štirih zaporednih tekmah zadel vsaj sedemkrat izza črte. Šestič v tej sezoni je presegel 40 točk.

Junak končnice je bil Norman Powell, ki je v zadnjih sedmih minutah zadel štiri trojke in bil z 21 točkami najzaslužnejši za preobrat. James Harden je zbral 26 točk, 8 skokov in 7 podaj, Paul George pa je dodal 24 točk. Kawhi Leonard je počival zaradi poškodbe leve noge.

Tekme 14. februarja:
DALLAS – SAN ANTONIO
116:93 (25:32, 31:19, 32:14, 28:28)
Irving 34 (15/22 iz igre, 4/9 za tri), 9 skokov in 7 podaj, Dončić 27 (11/20 iz igre, 1/8 za tri), 9 skokov in 8 podaj v 31 minutah, Gafford 10 in 10 skokov, Hardy 13, Green, Hardaway in Lively po 8, Powell in Washington po 3, Prosper 2; Wembanyama 26 (10/21 iz igre, 2/6 za tri), Branham 19 (4/5 za tri), Vassell 11 (4/16 iz igre, 1/4 za tri), Sochan 10, Wesley 9, Collins 6, Champagnie 5, Jones 4, Johnson 3 (1/11 iz igre, 1/8 za tri).

CHARLOTTE – ATLANTA 122:99
Miller 26 (8/19 iz igre, 4/9 za tri), Mann 21 (4/5 za tri), Bridges 17 (3/6 za tri), Williams 15 in 10 skokov; Hunter 21, Johnson 19 in 12 skokov, Bey 14, Murray 13 (5/15 iz igre, 1/7 za tri), Young (2/8 za tri in 12 podaj) in Bogdanović (2/5 za tri) po 12.

ORLANDO – NEW YORK 118:100
Banchero 36 (15/20 iz igre, 6/10 za tri), F. Wagner 21 (7/13 iz igre), Anthony 11; Brunson 33 (11/21 iz igre, 5/8 za tri), Achiuwa 23 in 14 skokov, Burks 13.

PHILADELPHIA – MIAMI 104:109
Maxey 30 (12/23 iz igre, 2/7 za tri), Hield 22 (5/11 za tri) in 10 podaj, Reed 18 in 12 skokov; Adebayo (14 skokov) in Herro (10/23 iz igre, 1/8 za tri) po 23, Robinson 20 (5/7 za tri).

BOSTON – BROOKLYN 136:86
Pritchard 28 (11/16 iz igre, 6/9 za tri), White 27 (5/10 za tri), Tatum 20 (7/16 iz igre, 2/7 za tri), 9 podaj in 7 skokov, Porzingis 15 (3/4 za tri); Watford 15, Bridges 10.

CLEVELAND – CHICAGO 108:105
Mitchell 30 (8/21 iz igre, 2/8 za tri, prosti meti 12/13), Okoro 16 (4/8 za tri), Mobley 14; White 32 (11/17 iz igre, 5/8 za tri), DeRozan 24, Dosunmu 12 (4/7 za tri).

TORONTO – INDIANA 125:127
Barnes 29 (12/22 iz igre), 12 skokov in 8 podaj, Barrett 23, Pöltl 19 in 11 skokov; Siakam 23 (8/17 iz igre), Haliburton 21 (5/9 za tri) in 12 podaj, Jackson (11 skokov) in Toppin po 15.

MEMPHIS – HOUSTON 121:113
GG. Jackson 20 (8/15 iz igre, 3/5 za tri) in 9 skokov, Jackson jr. (3/6 za tri) in Kennard (4/6 za tri) po 18; Thompson (12 skokov), Brooks (5/17 iz igre, 2/10 za tri) in 10 skokov, Sengun in A. Holiday (5/8 za tri) po 19.

NEW ORLEANS – WASHINGTON 133:126
Williamson 36 (15/21 iz igre) in 8 podaj, McCollum 26 (3/9 za tri), Ingram 18 in 8 podaj; Avdija 43 (13/24 iz igre, 6/10 za tri, prosti meti 11/13), Kispert 20 (5/10 za tri), Poole 19 (5/10 za tri).