18-letni Kaapo Kakko, član TPS-a iz Turkuja, je v petek dosegel dva gola proti Kanadčanom, v soboto pa tri proti Slovakom. Kakko je resen kanidat za prvi izbor na naboru Lige NHL. Foto: EPA

Zadetek Kakka z modre črte za 2:1
Slovaki so v Areni Ondreja Nepele v Košicah povedli v 11. minuti, ko je zadel Erik Černak. Petteri Lindbohm je malo kasneje izenačil, nato pa je Kakko v 17. minuti z modre črte poslal plošček v levi zgornji kot slovaškega vratarja Mareka Čiliaka za 2:1.

Mojstrovina Kaapa Kakka za 3:2

Kakko poskrbel za potezo tekme
Slovaška je izenačila v 40. minuti prek Martina Marincina. Trenutek odločitve je nastopil v 50. minuti. Kakko je mojstrsko preigral branilca Martina Fehervaryja (glej video), nato pa z bekhendom matiral še Čiliaka. Slovaki so zaman napadali za izenačenje. Njihovo usodo je v zadnji minuti z golom v prazna vrata zapečatil Kakko. Razmerje strelov je bilo 27:25 za Finsko.

Erik Černak je v 11. minuti Slovake povedel v vodstvo. Foto: BoBo

Švica Italijanom zabila devet golov
Sicer je drugi dan SP-ja zgodaj popoldne Švica napolnila mrežo Italije in slavila kar z 9:0, Danci pa so po kazenskih strelih premagali Francijo s 5:4. Popoldne je Nemčija s 3:1 ugnala Veliko Britanijo, Latvijci pa s 5:2 Avstrijce. Zvečer Češka ni imela težav z Norveško (7:2).