Francesco Pinelli je bil z dvema goloma junak zmage Jesenic v Podmežakli. Foto: HDD Jesenice

Jeseničani so morali tako znova v lov za tekmeci, v drugi tretjini pa je zaostanek najprej znižal Žan Jezovšek. V zadnji minuti drugega dela je nato mladi kanadski up v domačem moštvu Francesco Pinelli poskrbel za izenačenje na 2:2.

Pinelli mož odločitve
V zadnji tretjini novih zadetkov ni bilo, tako da sta ekipi šli v podaljšek. V njem so v 63. minuti domači prišli do prednosti, saj je bil pri gostih izključen Marek Vankus. Novo prednost igralca več pa so železarji znali izkoristiti, v 64. minuti je svoj drugi gol na tekmi dosegel Pinelli in Jeseničanom zagotovil zmago. Razmerje strelov 26:24 za domače.

S tokratnim uspehom so železarji postavili tudi dobre temelje za naslednji obračun, ko se bosta v sredo v Ljubljani v slovenskem derbiju pomerila SIJ Acroni Jesenice in SŽ Olimpija.

Gladka zmaga Olimpije pred derbijem
Ljubljančani pa so gostovali v Dornbirnu in s 4:0 premagali Bregenzerwald. Zadeli so Miha Logar, Aleš Mušič, Žiga Pance in Miha Štebih. Razmerje strelov je bilo 34:14. Zmaji tako na vrhu lestvice ob dveh tekmah več ohranjajo šest točk naskoka pred železarji, ki pa imajo dve tekmi manj.

V sredo ob 20.15 bo zelo pomemben derbi v Tivoliju. Zaigral bo tudi Marc-Olivier Vallerand, ki je tokrat debitiral v zeleno-belem dresu. Izkazal se je s podajo pri zadetku panceta ob prednosti igralca več.