Los Angelesu se muči v napadu, potem ko so bili oktobra, novembra in v prvi polovici decembra med najučinkovitejšimi ekipami lige. Foto: Reuters

Vsi zadetki so padli v drugi tretjini, Kralji so še izničili prvo vodstvo Plenilcev, drugega pa ne. Nashville je povedel z igralcem več, ko je bil natančen Ryan O'Reilly. Slabo minuto pozneje je Los Angeles izenačil z Drewom Doughtyjem, ki je bil prav tako uspešen ob številčni premoči. A veselje Kraljev ni trajalo dolgo. Pet minut pozneje so gostje povedli, saj je bil po podajah Luka Schenna in O'Reillyja uspešen Gustav Nyquist.

Plenilci so zdaj zmagali še na tretji od zadnjih štirih tekem, veliko zaslug pa je imel tudi tokrat za zmago vratar Juuse Saros, ki je zbral 33 obramb. Na drugi strani je David Rittich imel 32 obramb.

Kopitar: Moramo igrati bolje

Naslednja tekma Anžeta Kopitarja (23:26 minute na ledu in en strel v okvir vrat) in druščino čaka v nedeljo, ko bodo doma gostili še New York Rangerse. Newyorčani so tokrat visoko z 1:5 izgubili pri prvaku Vegasu.

Po porazu je pred mikrofone novinarjev stopil kapetan kraljev Kopitar, ki verjame v ekipo: "V določenih trenutkih tekme moramo igrati bolje. Ni tako, da ni truda, vsi si želimo zmagati, vendar moramo igrati bolje. Začne se z mano na vrhu, tudi jaz moram biti veliko boljši za to ekipo ter vleči voz naprej. To je edini način, da se izvlečemo iz tega, znova nas mora krasiti trda ekipna igra."

Anže Kopitar proti Nashvillu: en strel v okvir vrat, zgrešen strel, nalet, izgubljen in ukraden pak ter buliji 13/21 (62 %) v 23 izmenah za kar 23:26 igre ob ratingu -1. Foto: Reuters

Edmonton po preobratu do 12. zaporedne zmage

Prvič od začetka sezone je Los Angeles zdrsnil iz prvih treh mest Pacifika, ki samodejno prinašajo nastop v končnici. Če so še sredi decembra imeli pred Edmontonom kar 13 točk naskoka, so jih zdaj Naftarji prehiteli. Za nameček so Kralji zdrsnili na zadnje mesto za končnico, saj jih je z zmago prehitel tudi Nashville.

Seattle je na tekmi v Edmontonu sicer povedel z 2:0, a nato se je razigral Leon Draisaitl, ki je s štirimi točkami poskrbel za slavje s 4:2, kar je že 12. zaporedna zmaga Oilersov!