Alex Ovečkin in Nicklas Bäckström sta bila ena izmed junakov srečanja v Vancouvru. Foto: Reuters

Danes smo tekmo zelo dobro začeli. Prav vsi smo bili udeleženi v grobo igro, k sreči smo bili mi tisti, ki smo prvi dosegli zadetek. Ta nam je vlil veliko samozavesti, ki smo jo čutili skozi celotno srečanje.

Alex Ovečkin, kapetan Washingtona
Vancouvrov vratar Anders Nilsson je ubranil 28 od 32 strelov. Foto: Reuters
Justin Faulk je načel mrežo Detroita. Prvi mu je za zadetek čestital Sebastian Aho. Foto: Reuters
Hokejisti Coloada so brez večjih težav premagali Philadelphio v gosteh. Foto: Reuters
Takole je Jacob Trouba v podaljšku odločil srečanje v Winnipegu. Foto: Reuters

Ruski kapetan je v statistiko vpisal štiri točke za dva gola in podaji, tekmo pa si bo po osebnem mejniku zapomnil tudi Nicklas Bäckström, ki je podelil svoji 600. in 601. podajo v karieri.

Gostje niso potrebovali dolgo za vodstvo, že po dobrih dveh minutah igre se je med strelce vpisal John Carlson, ki je podajo Jakuba Vrane spretno preusmeril mimo lovilke Andersa Nilssona v gol.

Domača ekipa je izid izenačila v prvi polovici druge tretjine, ko je Troy Stecher zadel z modre črte. Ploščku je na poti v mrežo nespretno z rokavico pomagal gostujoči napadalec Nic Dowd.

Toda izid ni bil dolgo izenačen, v igri z igralcem več je Jevgenij Kuznecov že slabi dve minuti pozneje zadel z desne strani po Carlssonovi podaji, 26 sekund pred koncem tretjine je na 1:3 povišal Ovečkin. 33-letnik se je najbolje znašel pred golom po večkratnih odbitih strelih.

Canucksi so zmanjšali zaostanek že po 20 sekundah zadnje tretjine, ko je v power playju zadel Sven Baertschi, a je dobrih pet minut pozneje Ovečkin vrnil udarec za 2:4, potem ko je silovito sprožil z leve strani. Delo je v 59. minuti s strelom iz zapestja v prazno mrežo dokončal T. J. Oshie. To je bil njegov 5. gol sezone in 192. v karieri.

"Danes smo tekmo zelo dobro začeli. Prav vsi smo bili udeleženi v grobo igro, k sreči smo bili mi tisti, ki smo prvi dosegli zadetek. Ta nam je vlil veliko samozavesti, ki smo jo čutili skozi celotno srečanje," je po tekmi dejal Ovečkin. Ta bo v noči na petek z ekipo gostoval pri Edmontonu.