Žan Us je v tej sezoni priigral Jeseničanom že nekaj zmag. Največja je bila zagotovo tista v polfinalu Pokala Slovenije nad Olimpijo. Foto: www.alesfevzer.com

Izbranci Mitje Šivica so v torek senzacionalno izgubili proti Triglavu v državnem prvenstvu z 2:3, v petek pa je bil Bregenzerwald boljši s 4:1. Tokrat so proti zelo dobri ekipi Lustenaua prikazali precej boljšo predstavo in se na lestvici zavihteli na tretje mesto. Olimpija, ki je ta teden dvakrat izgubila proti Pustertalu, ima le še točko več.

V prvi tretjini sta mreži mirovali. Vratarja Anthony Morrone in Žan Us sta bila zbrana. Gostitelji so tudi zadeli okvir vrat.

Tavželj zadel štiri sekunde pred koncem 2. tretjine
V 35. minuti sta bila izključena Blaž Tomaževič in Gašper Seršen. Nekdanji zmaj Chris D'Alvise, David Slivnik in soigralci niso unovčili minute in 44 sekund igre petih proti trem. Kazen je sledila ob koncu tretjine. Takrat so imeli igralca več Jeseničani, le štiri sekunde pred koncem pa je zadel Andrej Tavželj.

Dva gola Patrika Rajsarja v 48 sekundah
Na potrditev zmage so morali Jeseničani po izenačeni predstavi v zadnji tretjini počakati do 55. minute, ko je bil uspešen še Patrik Rajsar, isti igralec pa je nato 48 sekund zatem izkoristil napako domačih in dosegel še svoj drugi gol.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 33:35.

"Vedeli smo, da bo težka tekma. Lustenau je dober nasprotnik, ima kvalitetne igralce, ampak mislim, da smo se dobro pripravili in se držali načrta. Igrali smo disciplinirano. Ni nas zmedel tisti poraz v Bregenzerwaldu, saj so imeli oni takrat tudi veliko, veliko sreče, da so dosegli zadetke. Mislim, da smo danes pokazali tisti naš karakter, da moramo samo mleti šestdeset minut in se nam vse obrestuje in povrne. Tudi, če do 50. minute igramo 0:0, se na koncu lahko vse obrne. Samo vztrajati moramo in mleti do konca," je bil zadovoljen Us.

V soboto derbi v Tivoliju za točke DP-ja
V Alpski ligi bodo železarji čez dva tedna gostili Feldkirch, že v soboto pa jih čaka derbi državnega prvenstva v Tivoliju.