Cortina je bila pred 650 gledalci v Tivoliju v prvih desetih minutah boljša, v 4. minuti je zadel Mathieu Ayotte, Cortina pa je imela tudi veliko priložnost za 2:0. Zmaji so v uvodnih desetih minutah delovali razglašeno, Žan Us v vratih pa je imel precej dela. V nadaljevanju je ljubljanska ekipa zagospodarila. Po podaji Aleša Mušiča je z igralcem več v 14. minuti izenačil Miha Zajc, pred vrati je le še podstavil palico. Kapetan Mušič, ki je bil z golom in tremi podajami najboljši igralec srečanja, pa je pred koncem uvodne tretjine že popeljal Olimpijo v vodstvo.

Luka Vidmar je po 14 letih v tujini znova zaigral v Tivoliju. Trener Jure Vnuk je zelo zadovoljen z branilcem. Pojasnil je, da še potekajo pogovori za morebitno novo okrepitev. Mesec dni pred začetkom končnice v Alpski ligi želijo v Tivoliju še okrepiti ekipo.

Gal Koren je s po enim zadetkom v drugi in zadnji tretjini potrdil 23. Olimpijino zmago sezone Alpske lige. Cortina je v drugi polovici tekme precej popustila. Razmerje v strelih na vrata je bilo 44:27. Zmaji so se veselili 16. zmage na zadnjih 17 tekmah, v soboto pa v Tivoli prihaja Gardena.

Vnuk še ni našel razlogov za slabše začetke tekem
Po tekmi smo srečali trenerja Jureta Vnuka, ki seveda ni bil zadovoljen z začetkom tekme: "Znova sem začeli v krču. Ne najdem pravega razloga, zakaj se nam to dogaja. Načrt je bil napad od prve minute, a se nam ni izšlo. Cortina je bila zelo dobra, proti vodilnemu Pustertalu je izgubila šele po kazenskih strelih."

Zmaji so že nekajkrat v letošnji sezoni zelo slabo začeli tekmo. Proti Salzburgu so se uspeli vrniti, proti Zell am Seeju so po 1:3 prišli do preobrata (5:3), Kitzbühel pa je odnesel vse tri točke (Olimpija je po 0:3 znižala na 2:3, a ostala praznih rok).

"Cortina je imela lepo priložnost za 2:0 in potem bi lahko šla tekma v drugo smer. Res se nam slab začetek že nekajkrat dogaja, pravega razloga pa res ne poznam. Morda se bo treba malce drugače pripraviti na naslednje tekme. Verjetno bo treba ogrevanje narediti skupinsko, preveč zaupam igralcem pri individualnem ogrevanju," je še dodal Vnuk, ki je zelo zadovoljen z branilcem Luko Vidmarjem. Po 14 letih igranja v tujini se je vrnil v Tivoli in zaigral v tretjem branilskem paru skupaj z Žigo Svetetom.

Feldkirch ne bo ponovil napake Medveščaka
Glavna tema v hokejskih krogih je seveda izstop Medveščaka iz Lige Ebel, Zagrebčani ne bodo igrali v kvalifikacijski skupini. Feldkirch je glavni kandidat za vstop v naslednji sezoni.

"Vstop v Ligo Ebel je precejšen zalogaj. V Feldkirchu imajo dovolj denarja in zagotovo ne bodo ponovili napake Medveščaka. Zagrebčani so naredili veliko finančno luknjo z igranjem v Ligi KHL. Med Ligo Ebel in Alpsko ligo ni tako velike finančne razlike in nisem prepričan, če se bodo uspeli pobrati že v naslednji sezoni. Dvomim, da bodo igrali v Alpski ligi," je še poudaril Vnuk.

Jeseničani popustili v drugi tretjini, a se zbrali v zadnji
Jeseničani so v Celovcu povedli s 3:0 (Eric Pance, Philippe Paradies in Nejc Stojan so bili strelci), toda po dobri polovici tekme je KAC, ki se je v primerjavi z začetkom sezone okrepil z nekaterimi igralci iz prve ekipe, znižal na 3:2. A dobra zadnja tretjina je gostom odprla pot do zmage. V treh minutah sta najprej zadela Tadej Čimžar in Luka Kalan, v 57. minuti pa je Jaka Sodja dokončno potrdil zmago železarjev.

Razmerje v strelih na vrata je bilo 19:31. V vratih železarjev je bil Žiga Kogovšek, na klopi pa je Urban Avsenik. Prvi vratar Clarke Saunders še okreva po poškodbi gležnja prejšnjo soboto proti Zell am Seeju.