Jevgenij Dadonov je dosegel že štiri gole, uspešnejši je le izjemen finski najstnik Kaapo Kakko s petimi. Foto: Reuters

Znova se je izkazalo krilo prvega napada Jevgenij Dadonov, ki je tudi na drugi tekmi turnirja dvakrat zatresel mrežo. Član Floride je načel že norveško mrežo, prve favorite prvenstva pa je proti Avstriji v vodstvo popeljal v 13. minuti, ko je zadel po hitri kombinaciji ob igralcu več na ledu. Podal mu je Nikita Gusev, ki je podajo vpisal tudi pri drugem zadetku, pod katerega se je podpisal najboljši strelec sezone v NHL-u Nikita Kučerov. Rusi so imeli pričakovano ves čas niti igre v svojih rokah in napadali, vratar Aleksander Georgiev pa je zaustavil vseh 15 avstrijskih strelov.

Švedi, ki so bili najboljši na zadnjih dveh prvenstvih, so se po porazu proti Češki znesli nad Italijo, ki so jo premagali s kar 8:0. To je že drugič visok poraz Italijanov, ki so na dveh tekmah prejeli kar 17 golov, niso pa še zatresli mreže. Tri krone so na nasprotna vrata sprožile kar 58 strelov, Italijani le 13. Kar šestkrat se je zatresla mreža v zadnji tretjini. S hat-trickom se je izkazal Anton Lander, dva gola pa je prispeval Patric Hörnqvist.

Visoki zmagi severnoameriških velesil

Američani so vknjižili prvo zmago na Slovaškem, potem ko so s 7:1 nadigrali Francijo. V razmiku manj kot dveh minut so v prvi tretjini dosegli tri gole. Na začetku pete minute je Alex Debrincat povedel ob "powerplayu", ob koncu šeste je povišal Frank Vatrano, Debrincat pa je šest sekund pozneje zadel za 3:0.

Prvič so slavili tudi Kanadčani, ki so morali v petek priznati premoč Finski. Zdaj so – pričakovano – visoko odpravili Veliko Britanijo (6:0). Javorjevi listi so povedli že v tretji minuti, ko je odbito žogo v mrežo pospravil Mathieu Joseph. Po dvakrat sta se med strelce vpisala Anthony Mantha, ki je povišal na 2:0 in 8:0, ter Kyle Turris, ki je zadel za 3:0 in 6:0.