Robert Nilsson, Niklas Persson in Loui Eriksson se veselijo zadetka proti Avstriji. Foto: EPA
Anders Bastiansen in Mark Stuart
Anders Bastiansen je dosegel zadetek z igralcem manj, toda norveško vodstvo z 2:0 je bilo premalo za uspeh proti ZDA. Foto: EPA
Patrik Eliaš in Patrick Galbraith
Patrick Galbraith je ubranil kazenski strel Patrika Eliaša, vendar to ni imelo posebnega vpliva na potek tekme. Foto: EPA
Jarkko Immonen
Jarkko Immonen je dosegel prvi zadetek za Fince. Natančen je bil tudi pri kazenskih strelih. Foto: EPA

Norveška je v 10. minuti kaznovala napako ZDA in po protinapadu Andersa Bastiansena dosegla gol z igralcem manj ter povedla z 2:0. Do konca druge tretjine se je disciplinirano branila in kljub številnim strelom Američanov (31 v prvih dveh tretjinah, na koncu 49) ohranila mrežo nedotaknjeno.

V zadnji tretjini se je hokejistom ZDA le odprlo. V 41. minuti je Chris Kreider našel Nicka Palmierija, ob izteku 45. minute je izenačil Jack Skille (z desne strani mu je pred gol podal Tim Stapleton), Palmieri pa je s še enim zadetkom v 54. minuti izkoristil "power play" in zlomil odpor Norvežanov.
Gladki zmagi Švedov in Čehov
V drugi tekmi skupine C v Košicah so Švedi nadigrali Avstrijce s 3:0. V vsaki tretjini so zadeli enkrat. V 20. in 26. minuti je Fabiana Weinhandla ukanil Niklas Persson. Končni izid je v 43. minuti postavil Magnus Paajärvi, ko so imeli Švedi igralca več. Avstrijci so bili v podrejenem položaju (streli na gol 38:23 za Švedsko).

Tudi Češka je še drugič zmagala. Za visoko zmago 6:0 proti Danski sta po dva zadetka dosegla Michael Frolik in Milan Michalek. Vratar Ondrej Pavelec je na svetovnih prvenstvih prvič ostal nepremagan.
Velika točka za Latvijo
Latvija se je v skupini D odlično upirala Finski. Po rednem delu in podaljšku je bilo 2:2, vsi štirje zadetki so padli ob "power playu". Odločali so kazenski streli, kjer sta za Fince zadela Jarkko Immonen in Mikko Koivu, vratar Teemu Lassila pa je obranil strela Aleksandrsa Niživijsa in Laurinsa Daržinsa.