Čehi so zasluženo zmagali. Razmerje strelov je bilo namreč kar 37:22 v njihovo korist. Foto: EPA
Ladislav Nagy
Soigralci čestitajo Ladislavu Nagyju za izenačujoči zadetek. Foto: EPA
Rick Nash
Kanadski kapetan Rick Nash je zadel odločilni kazenski strel. Foto: EPA
Mikku Koivu
Takole pa je finski kapetan Mikko Koivu matiral sicer odličnega Dennisa Endrasa. Foto: EPA
Čehi zagrenili življenje Slovakom

Čehi so povedli v 18. minuti, ko je Marek Zidlicky pred vrati spremenil smer ploščku po strelu Patrika Eliaša in presenetil Jaroslava Halaka. Slovake je v 24. minuti v igro vrnil Ladislav Nagy, ki je z natančnim strelom z modre črte zadel pod prečko.

Dva zadetka Čehov v treh minutah
Varovanci Aloisa Hadamczika so tehtnico na svojo stran nagnili z dvema zadetkoma v razmiku treh minut na začetku zadnje tretjine. Najprej je precej z leve strani zadel Milan Michalek, potem ko je Halak izpustil plošček iz rokavice. Malo kasneje je Eliaš v mrežo pospravil odbitek po strelu Martina Havlata. Slovakom je nekaj upanja vlil Tomas Surovy (58.), a je njegov zadetek prišel prepozno za preobrat.

Če se Slovaki želijo uvrstiti v četrtfinale, morajo v soboto najprej premagati Fince, nato pa v ponedeljek še Dance. To pa še ni dovolj, saj Finci, ki jim bežijo za 5 točk, v zadnjem krogu ne smejo ugnati Rusov.

Kanadčani in Finci ohranili mirne živce
Kanadčani so po streljanju kazenskih strelov (4:3) dobili derbi proti ZDA. Na enak način je Finska strla odpor Nemčije (5:4). Severnoameriški medsosedski dvoboj je bil pričakovano tesen, čeprav so imeli Kanadčani občutno premoč, saj je bilo razmerje strelov po rednem delu kar 47:19 v njihovo korist. Toda v ameriških vratih je blestel Ty Conklin, ki je bil najzaslužnejši za to, da so o zmagovalcu odločali kazenski streli.

Pri "loteriji" je imel 35-letni vratar St. Louis Bluesa manj "sreče", saj sta ga že v prvih dveh serijah mojstrsko ugnala Jordan Eberle in Rick Nash, medtem ko je na drugi strani kanadski vratar James Riemer ubranil poskusa Blaka Wheelerja in Jacka Johnsona, tako da se je slavje olimpijskih prvakov lahko začelo.

Rusko reprezentanco bo v soboto okrepil Aleksander Ovečkin, ki je z Washingtonom izpadel iz končnice Lige NHL.

Koivu imel prvo in zadnjo besedo
Podobno premoč je imela na drugem srečanju Finska, a je Nemce reševal vratar Dennis Endras. Naposled je v četrti seriji kazenskih strelov tekmo odločil finski kapetan Mikko Koivu. Koivu je sicer že po 13 sekundah povedel Fince v vodstvo, nato pa so sledili trije nemški goli.