Jagr je podvojil češko vodstvo. Foto: Reuters
Rickard Wallin, Matthias Sjögren, Mikael Backlund
Dva zadetka Backlunda sta "tri krone" popeljala v četrtfinale. Foto: Reuters

Rusija in Češka sta bili že pred medsebojnim dvobojem uvrščeni v četrtfinale, kamor sta se iz skupine E uvrstili tudi Finska in Nemčija. Rusi, ki jih je po izpadu Washingtona iz konferenčnega polfinala na vzhodu v Ligi NHL okrepil Aleksander Ovečkin, so več napadali, povedli pa so Čehi. Branilci naslova so v slabih dveh minutah prišli do lepega vodstva z 2:0. Konstantina Barulina je najprej premagal Jakub Voraček, minuto in 51 sekund pozneje pa mojstrsko še 39-letni Jaromir Jagr.

Plekanec zadel kazenski strel
Čehi so na začetku druge tretjine pritisnili, Rusi pa zaigrali precej grobo. Karel Rachunek je led zapustil z okrvavljeno glavo. Zaostanek je ob igri z igralcem več po podaji Vitalija Atjušova znižal Aleksej Terešenko. V zadnjem delu igre je ob prodiranju Tomaša Plekanca Ilja Nikulin vrgel palico, da je spremenil smer ploščka, sodnik pa je dosodil kazenski strel ob katerem je napadalec Montreal Canediensov plošček pod roko Barulina poslal v gol.

Švedi prek Švicarjev v četrtfinale
Bolj napeto je v skupini F, kjer je bila pred dvobojem Švedska - Švica naprej uvrščena le Kanada. Švedi so v zadnji tretjini strli odpor Švicarjev. Leonarda Genonina je matiral Mikael Backlund. Švicarji so minuto pred koncem vzeli vratarja z ledu, Backlund pa je potrdil zmago Skandinavcev z zadetkom v prazna vrata in svoji reprezentanci zagotovil uvrstitev med najboljših osem, kjer so tudi že Američani.