Uigrana trojka Morozov - Zaripov - Zinovjev je poskrbela za ruski preobat, pri čemer je Zinovjev dosegel hat-trik. Foto: Reuters
Slavje Norvežanov po zmagi nad Švicarji
Norvežani so pred tekmovanjem ostali brez nosilcev igre kot so Thornsen, Zuccarello Assen in Vikingstad, a so kljub temu na poti med najboljšo osmerico. Foto: EPA
Per Age Skroder (Norveška)
Takole je Per Age Skroder pet sekund pred iztekom 1. tretjine povišal vodstvo Norveške na 2:0. Foto: Reuters
Danci pošteno namučili Ruse

Favorizirana Rusija je imela obilo težav z Dansko, ki je med 12 najboljših reprezentanc prišla po presenetljivi zmagi v "loteriji" nad Latvijo (*3:2).

Napad ZMZ preprečil polom
Edini NHL-ovec pri Dancih Mikkel Bodker je 16 sekund pred koncem 1. tretjine zadel za vodstvo z 2:1. Na srečo "zbornaje komande" je blestel napad Zaripov-Morozov-Zinovjev, slednji je v 2. tretjini prišel do hat-trika, s čimer so se Rusi vrnili v vodstvo.

Drugi vratar reševal tri točke
Tudi po zadetku Jevgenija Artjukina in zaostanku dveh golov se Danci niso predali in Nichlas Hardt je z drugim golom večera znižal na 4:3, pri čemer se je poškodoval še bledi ruski vratar Jevgenij Nabokov. V zadnjih dveh minutah in pol so poskušali brez vratarja Frederika Andersena (36 obramb), a je bil rezervist Konstantin Barulin na srečo "rdečega stroja" vedno na pravem mestu.

Norveška prvo presenečenje SP-ja
Švica
je bil favorit obračuna z Norveško, ki pa je nadaljevala z izredno srčnimi predstavami in po Švedih ugnala še Švicarje. "Vikingi" so dobili 1. tretjino z 2:0, pri čemer je dve podaji vpisal Mathis Olimb, ki je z 9 točkami (1+8) trenutno celo prvi strelec prvenstva.

Hokejisti iz osrčja Alp so se v nadaljevanju zbudili, a so bili trdni branilci in vratar Lars Haugen (39 obramb) previsoka ovira za preobrat. Po znižanju Thibaulta Monneta je na začetku zadnje tretjine na 3:1 za Norveško povišal Kristian Forsberg. Zaključni juriš po golu Raphaela Diaza se Švicarjem ni posrečil in Norvežani so v boju za četrtfinale osvojili dragocene tri točke.

Preostale tekme 3. kroga v skupina E in F bodo v petek.