Thomas Greilinger je v 25. minuti matiral Jevgenija Nabokova. Foto: EPA
Dennis Endras
25-letni Dennis Endras, sicer član Minnesote, ki ga je posodila Augsburgu, je v tej akciji ustavil Jevgenija Artjukina. Foto: EPA
Julien Vauclair
Julien Vauclair je naposled strl trd francoski oreh. Foto: EPA

Nemci, polfinalisti zadnjega svetovnega prvenstva, so z disciplinirano igro povsem zasluženo prišli do velikega skalpa. Jevgenija Nabokova je v 25. minuti najprej ugnal Thomas Greilinger, ki je z leve strani prodrl v sredino, nato pa ustrelil pod Nabokovo roko. Bledi Rusi so v nadaljevanju jalovo napadali, saj je v nemških vratih blestel Dennis Endras, ki je ustavil 31 strelov, medtem ko na nasprotni strani Nabokov 25.

Usodo Rusov je v 58. minuti zapečatil Patrick Reimer, potem ko je v srednji tretjini ukradel plošček, sam pridrsal pred Nabokova in ga s strelom pod prečko mojstrsko ukanil. To je bila sploh prva hokejska zmaga Nemcev nad Rusi v vsej zgodovini medsebojnih dvobojev.

"Že od začetka priprav smo sanjali o tej zmagi, do katere nas je pripeljalo trdo delo. Zaslužili smo si jo," je bil zadovoljen Riemer.

Francozi namučili Švicarje
V skupini B je Švica šele v podaljšku strla odpor Francozov (1:0). Odločilni zadetek je v 62. minuti dosegel Julien Vauclair. Cristobal Huet je v vratih galskih petelinov zbral 34 obramb, medtem ko je na drugi strani Tobias Stephan ustavil 29 strelov.