18-letni Connor Bedard je še na drugi tekmi svetovnega prvenstva elite dosegel dva gola. Foto: Reuters

Tretji dan SP-je je v Pragi zmagovito odprla Finska, ki je s kar 8:0 nadigrala Veliko Britanijo. S hat-trickom je blestel Oliver Kapanen, ki je dosegel prvi in zadnji gol Fincev in bil vmes natančen še za 5:0. Ob razmerju strelov 47:14 Emil Larmi ni imel preveč dela, da je ohranil mrežo nedotaknjeno.

Na obračunu Danske in Kanade je blestel Connor Bedard, ki je poskrbel za prvi gol branilcev naslova in zadetek za 3:1. S tem je mladi adut Chicaga razblinil upe Dancev, da ponovijo lanski uspeh iz skupinskega dela, ko so presenetljivo slavili s 3:2. V zadnjih minutah so z dvema goloma Kanadčani potrdili drugo zmago na turnirju.

Poslastica tretjega dneva SP-ja 2024 na Češkem je bil večerni obračun v prestolnici. Sosedski derbi Švice in Avstrije je navdušil tudi nevtralne opazovalce.

Roman Josi in Nico Hischier sta zrežirala sladko zmago Švice nad Avstrijo. Foto: Reuters

Avstrijci so povedli z 2:0 in s 3:1. Sledili so trije zaporedni goli Švicarjev. Severni sosedje so še dvakrat izenačili, a ob koncu jih je pokopala udarna naveza Švice. Kapetan Roman Josi je udaril, Nico Hischier pa preusmeril plošček za 6:5 vsega 51 sekund pred koncem. Hat-trick za prvega napadalca Švice, kapetan pa je dvema goloma dodal odločilno podajo. Na koncu so prevladovali Švicarji, ki so bili v strelih boljši s 36:18.

Kapetan Latvije udaril v zadnji sekundi podaljška

V Ostravi je Slovaška pred svojimi navijači opravila popravni izpit in s 6:2 odpravila Kazahstan (streli 42:16). Dva gola je dosegel Martin Pospišil, Libor Hudaček pa je golu dodal dve podaji in bil najučinkovitejši igralec tekme.

Danci niso bili kos svetovnim prvakom

Dvoboj Latvije in Francije je ponudil obilo drame. Po 40 minutah so vodili Francozi, a so Latvijci obrnili potek tekme, nato je Pierre-Edouard Bellemare tri minute pred koncem rednega dela izsilil podaljšek. Ta je bil odločen sekundo pred koncem! Kapetan Kaspars Daugavinš je po samostojnem prodoru preigral in položil vratarja Juliana Junca ter poslal plošček v mrežo za zmago s 3:2.

Švedska je rutinirano odpravila Poljsko s 5:1, dvakrat je zadel branilec Erik Karlsson.

87. SVETOVNO PRVENSTVO ELITNE DIVIZIJE

Slovaki so se pobrali po uvodnem porazu z Nemci in se vračajo v igro za napredovanje. Foto: Reuters