Žan Us in soigralci so še pravočasno dobili opozorilo, da se v Alpski ligi ne sme podcenjevati nobena ekipa. Foto: www.alesfevzer.com

Dvorana na Ledarski 4 je gostila že četrto tekmo ta teden. Po minimalnih zmagah nad Olimpijo (3:2 po kazenskih strelih), Fasso (1:0) in Gardeno (5:4 po podaljšku) je bila druga ekipa Linza najlažji tekmec na papirju. Izbranci Guida Lambertija so še brez zmage po rednem delu v zadnjih dveh sezonah Alpske lige!

Trener Mitja Šivic je tokrat v vrata postavil prvega čuvaja mreže Žana Usa, ki je blestel na torkovem derbiju, nato pa je počival proti Fassi in Gardeni.

Bretschneider zadel za vodstvo Linza z igralcem manj
V uvodne četrt ure je bilo že čutiti, da je pristop pri Jeseničanih ležernejši. Ni bilo agresivnosti, napake pri podajah so si sledile. Železarji so prvi "power play" na tekmi dočakali v 16. minuti, ko je bil izključen Laurin Liesch. Ob igri z igralcem več so naredili veliko napako. Niklas Bretschneider je po odvzetem ploščku v obrambni tretjini sam zadrsal pred Usa in ga premagal za zasluženo vodstvo Linza, ki so ga gostje obdržali vse do konca uvodne tretjine.

Širovnik kronal veliko premoč železarjev
Jeseničani so odločneje vstopili v drugo tretjino. 18-letni vratar gostov Leon Sommer je imel veliko dela, z odličnim posredovanjem je preprečil veselje Žanu Jezovšku. V 32. minuti je Nik Širovnik z modre črte izenačil in kronal precej boljšo igro Jesenic. Razmerje v strelih na vrata je bilo 16:3.

V zadnji tretjini so se gostje organizirano branili. Jeseničani so imeli trikrat prednost igralca več, a niso zadeli. Vratar Sommer je naredil veliko neumnost, ko je plošček neoviran izbil na tribuno, a prave zbranosti pri železarjih v napadu ni bilo.

Arcuri odločil v tretji minuti podaljška
Že tretjič ta teden je bil v Podmežakli na sporedu podaljšek. Igra treh proti trem Jeseničanom ustreza, do današnjega večera so bili neporaženi v dodatnih petih minutah ali pa pri kazenskih strelih. V 63. minuti je Francesco Arcuri iz bližine potisnil odbit plošček v mrežo, potem ko je Us še odbil strel Curtisa Douglasa. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 42:22, gostujoči vratar Sommer pa je klonil le enkrat.

Proti Vipitenu potrebujejo točko za potrditev drugega mesta
To je bil prvi poraz Jeseničanov na domačem ledu v tej sezoni. Na zadnji tekmi rednega dela sezone v Podmežakli so klonili in si še niso zagotovili končnega drugega mesta. Na gostovanju pri Vipitenu bo treba osvojiti vsaj točko za potrditev drugega mesta. Pustertal zaostaja dve točki in bo gostil mlado ekipo Salzburga v četrtek.

Četrtfinale na tri zmage se bo za najboljši slovenski ekipi začel 27. marca, dva dni prej bo potekal izbor tekmecev. Olimpija bo izbirala prva.