Josip Iličić se je po zadetku takole znašel v objemu soigralcev. Foto: AP

Iličić je s strelom z levico z roba kazenskega prostora v 58. minuti za gostitelje prispeval najlepši, četrti gol na tekmi proti zadnjeuvrščenemu moštvu italijanskega prvenstva, na klopi katerega je debitiral novi trener Serse Cosmi.

Atalanta je s tremi goli v uvodne četrt ure drugega polčasa hitro razblinila upe gostov, ki so ob koncu prvega dela po nizu priložnosti gostiteljev srečno zadržali izid 1:1.

Kranjčan je zadel petič v sezoni, gol je zabil še Romi, Beneventu, Milanu in nazadnje 6. februarja Torinu.

Pri prvem zadetku Robina Gosensa v 12. minuti se je slovenski reprezentant izkazal s podajo, Nemec je mrežo zatresel z glavo.

Kessie za remi Milana zadel z 11-metrovke

V ponedeljek bodo Bergamčani gostovali pri vodilnem Interju, ki ga v četrtek čaka tekma v Parmi. Z zmago bi najbližjemu zasledovalcu Milanu ušel na šest točk, potem ko so rdeče-črni brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića doma le remizirali z Udinesejem (1:1). Bili so celo na pragu poraza, točko jim je v 97. minuti z 11-metrovke zagotovil Franck Kessie, potem ko je po predložku Anteja Rebića v kazenskem prostoru z roko igral Jens Stryger Larsen.

Videmčani so vodili od 68. minute, ko je Rodrigo Becao po podaji iz kota streljal z glavo, vratar Gianluigi Donnarumma pa je storil napako in dopustil, da mu je žoga pod telesom ušla v

Alexis Sanchez je zagotovil Interju novo zmago. Foto: Reuters

mrežo.

Inter ima že šest točk naskoka
Na zadnji tekmi 25. kroga je Parma izgubila z Interjem z 1:2. V prvem polčasu ni bilo golov, v 56. minuti pa je po podaji Romeluja Lukakuja Inter do vodstva popeljal Alexis Sanchez. Ista naveza je znova udarila v 62. minuti, po hitri akciji je Lukaku z osmo asistenco sezone spet našel Sancheza, ki mu ni bilo težko zadeti za 0:2. V 71. minuti pa je klonil tudi Samir Handanović, ki je tako kot Jasmin Kurtić igral vsoo tekmo, ko ga je z volejem z desetih metrov premagal Hernani.