Erik Svetina je potrdil zmago Jesenic s strelom v prazno mrežo pet sekund pred koncem. Foto: www.alesfevzer.com

Jeseničani so v zadnjih treh tednih igrali le tri tekme. Tekmo četrtfinala državnega prvenstva proti Mariboru so dobili za zeleno mizo s 5:0. V Alpski ligi so odigrali 29 od 32 tekem. Odpadle so tekme proti Fassi, Cortini in drugi ekipi Dunaja.

Železarji so povedli že v 2. minuti, ko je zadel Jure Sotlar. Hitri napadalec se je odlično znašel ob vrnitvi v Podmežaklo in bo zelo pomemben adut v končnici. Finec Rasmus Lahnabiik je izenačil v 6. minuti. V vratih Jesenic je bil znova Oscar Fröberg, ki si je decembra poškodoval koleno na domači tekmi proti Gardeni.

Za novo prednost slovenskih prvakov je v 29. minuti poskrbel Eetu Elo. V zadnji tretjini pa sta nato zmago potrdila še Miha Krmelj in s strelom na prazna vrata Erik Svetina pet sekund pred koncem srečanja. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 34:37.

Le Salzburg odigral vseh 32 tekem
Železarji so v rednem delu sezone doživeli le tri poraze in so glavni favoriti za naslov v Alpski ligi. Jeseničani so redni del sezone končali trdno na prvem mestu, tako po točkah (74) kot po količniku med točkami in odigranimi tekmami. Vodstvo lige je sporočilo, da tekem, ki so jih med sezono prestavili zaradi zdravstvenih razlogov in jih še niso igrali, ne bodo nadomeščali. Salzburg je odigral vseh 32 tekem, Bregenzerwald pa le 24.

V drugem delu prve štiri ekipe neposredno napredujejo v četrtfinale
Moštva bodo drugi del nadaljevala v treh skupinah. Jeseničani bodo v najboljši, imenovani skupina master. V tej bo prvih šest ekip rednega dela, ki bodo s seboj odnesle bonus točke po sistemu 4-3-2-1-0-0. Po dvokrožnem sistemu bodo igrali še deset tekem, po katerih bodo že znani štirje zanesljivi udeleženci končnice.

Preostala dva kluba si bosta lahko končnico priborila po dodatnih kvalifikacijah z najboljšimi ekipami iz preostalih dveh skupin drugega dela lige.

V torek v Podmežaklo zelo verjetno prihaja Olimpija
Jeseničani bodo v torek igrali prvo tekmo polfinala državnega prvenstva proti Olimpiji, če bodo zmaji v nedeljo zvečer ugnali ekipo Hidria Jesenice. Prenos bo na TV Slovenija 2 in na MMC-ju. Termin povratne tekme še ni določen, saj je urnik v Ligi IceHL zelo zgoščen, februarja bodo na sporedu tudi vse preložene tekme.