Luka Dončić je privarčeval veliko energije za nedeljsko tekmo proti Sacramentu. Foto: Reuters

20-letni Ljubljančan je izenačil rekord legendarnega Michaela Jordana po številu zaporednih tekem z vsaj 20 točkami ter petimi skoki in podajami. To je bila 18. tekma v nizu s tako statistiko.

Trener Rick Carlisle se je že pred tekmo zavedal, da bo verjetno težja nedeljska tekma proti Sacramentu, zato je bil zelo zadovoljen, da je bilo vse odločeno že sredi tretje četrtine, ki so jo Mavsi dobili kar s 40:14. Izmed rezervistov sta dodatno minutažo najbolje unovčila Boban Marjanović in Jalen Brunson. Center je zablestel s 15 točkami in 14 skoki, Brunson pa je zadel vseh šest metov iz igre.

Pelikani so v veliki krizi, saj so izgubili že osmič zapored. Zadeli so le tri trojke iz 32 poskusov. Niso imeli razigranega posameznika,. JJ Redick je bil najboljši strelec s 15 točkami, vendar je zadel le en met izza črte. Prvi izbor na junijskem naboru Zion Williamson še vedno okreva po poškodbi kolena in generalni menedžer David Griffin je sporočil, da se še ne bo kmalu vrnil na parket. Do konca koledarskega leta zagotovo ne.

Pelikani držali priključek do sredine druge četrtine
Mavericksi so hitro povedli z 11:4, a so se Pelikani vrnili in sredi uvodne četrtine celo prišli do preobrata (15:16). Dončić je nato s trojko začel serijo 9:0 in gostitelji so imeli po 12 minutah tri točke naskoka (31:28).

Boban Marjanović je blestel pod obročema. Izkazal se je z dvojnim dvojčkom (15 točk in 16 skokov). Foto: Reuters

Na začetku druge četrtine je Jrue Holiday nanizal šest točk in Pelikani so zadnjič na srečanju prevzeli vodstvo (36:38). Rezervisti Dallasa so bili znova razigrani, center Marjanović je prispeval šest točk in Dallas je povedel z 51:39, potem ko so gostje v štirih minutah dosegli le točko. Ko se je Dončić vrnil v igro, je znova prevzel dirigentsko palico. Najprej je dvignil gledalce na noge z zabijanjem, polčas pa je zaključil s petimi prostimi meti. Do odmora je Ljubljančan zbral 20 točk, pet podaj in štiri skoke, Dallas pa je imel 12 točk naskoka (64:52).

Izjemna predstava Mavericksov v tretji četrtini
Na začetku drugega polčasa so Mavericksi dvignili ritem igre. Dorian Finney Smith je s trojko povišal na 78:58. Gostje so bili popolnoma razglašeni in prednost je vseskozi naraščala. Dončić je v tretji četrtini dosegel še šest točk, nato pa ga je Carlisle poklical na klop dve minuti in 20 sekund pred koncem pri izidu 93:60.

Rezervisti postavili piko na i
V zadnji četrtini so bili rezervisti Dallasa zelo motivirani. Marjanović, Seth Curry, Justin Jackson, Jalen Brunson in JJ Barea so še povišali prednost. Dve minuti in pol pred koncem je znašala že 50 točk (130:80), vendar nato gostitelji niso več dosegli točke in najvišja zmaga sezone ostaja tista proti Golden Statu (142:94).

Randle zgrešil prosti met za podaljšek
New York je pod vodstvom začasnega trenerja Mika Millerja izgubil proti Indiani s 103:104. Julius Randle je imel desetinko pred koncem dva prosta meta. Prvega je zadel, drugega pa je vrgel predaleč in Pacersi so se veselili zmage v Madison Square Gardnu.

Agonija Knicksov se nadaljuje
Knicksi so izgubili devetič zapored in imajo najslabši izkupiček lige (4-19). V petek je bil po katastrofalnih porazih proti Milwaukeeju in Denverju odpuščen trener David Fizdale.

Tekme 7. decembra:
DALLAS - NEW ORLEANS
130:84 (31:28, 33:24, 40:14, 26:18)
Dončić 26 (8/15 iz igre, 2/8 za tri, prosti meti 8/10), 9 podaj in 6 skokov v 26 minutah, Marjanović 15 (6/7 iz igre) in 16 skokov, Hardaway in Brunson (6/6 iz igre) po 14, Se. Curry 11, Finney Smith 8, Kleber in Jackson po 7, Lee 6, Barea 5, Powell 4; Redick 15, Holiday in Ingram po 14, Hayes 11, Jackson 8, Alexander Walker 7, Okafor 6, Williams 6, Hart 3, Ball 2.

PHILADELPHIA - CLEVELAND 141:94
Simmons 34 (12/14 iz igre) in 7 podaj, Scott (9/12 iz igre) in Burke po 21, Harris 15; Garland 17, Thompson 12.

NEW YORK - INDIANA 103:104
Morris 25 (4/8 za tri), Randle 16 in 12 skokov, Robinson 14, Barrett 12; Warren 25 (10/19 iz igre), Sabonis 19 in 15 skokov, McDermott 16 (3/4 za tri), Lamb 13.

HOUSTON - PHOENIX 115:109
Harden 34 (8/27 iz igre, 3/17 za tri, prosti meti 15/18), McLemore 27 (5/9 za tri), Westbrook 24 (10/18 iz igre), 14 skokov in 11 podaj, Capela 12 in 10 skokov; Booker 35 (11/19 iz igre), Oubre 19, Bridges 14 (5/5 za tri).

UTAH - MEMPHIS 126:112
Mitchell 22, Bogdanović, Green (5/6 za tri) in Gobert (11 skokov) po 19; Jackson 26, Crowder in Allen po 13.