Dončić je ob koncu prve četrtine dobil udarec v palec, a je stisnil zobe in se vrnil v drugi četrtini. Foto: AP

Dončić, ki bo v petek v Miamiju praznoval 21. rojstni dan, ni imel najboljšega strelskega večera (10/25 iz igre, 3/11 za tri), izgubil je tudi sedem žog. Vseeno je poskrbel za nov mejnik. To je bil že njegov 21. trojni dvojček v karieri. S tem je izenačil klubski rekord, ki ga je do zdaj imel v lasti Jason Kidd. V 36 minutah je zbral kar 14 podaj, največkrat je našel Kristapsa Porzingisa, ki je bil z 28 točkami najboljši strelec tekme v AT&T Centru.

Šov Porzingisa v prvi četrtini
Dončić je odprl tekmo s košem in dodatnim prostim metom zaradi osebne napake Lonnieja Walkerja. Met mu v prvi četrtini ni stekel, zato pa je zbral kar sedem podaj. Največkrat je zaposlil Porzingisa, ki je nanizal 11 točk zapored, trikrat je bil natančen izza črte. Latvijec je v prvi četrtini prispeval 16 točk, Mavericksi pa so si nabrali lepo prednost (20:36).

Dončić stisnil zobe po udarcu v palec
Dončić je minuto in 48 sekund pred koncem skušal prodreti pod koš, blokiral ga je Marco Belinelli. Ljubljančan pa je dobil udarec v palec in moral je v garderobo. Trener Rick Carlisle je bil zaskrbljen, saj je imel Dončić na obrazu izraz precejšnje bolečine. Vrnil se je sedem minut pred koncem prvega polčasa. Dallas si je nabral že 18 točk prednosti (32:50), potem pa se je prebudil DeMar DeRozan. S 15 točkami do odmora je poskrbel, da so Spursi obdržali priključek (49:59).

Udaren uvod v drugi polčas
V prvem polčasu je Dončić dosegel 9 točk, v tretji četrtini jih je zbral toliko že po treh minutah. Dvakrat zapored je zadel izza črte po značilnem koraku nazaj. Prednost Mavericksov je hitro narasla (60:75). Spursi, ki se borijo za osmo mesto na Zahodu, so po 36 minutah znižali na 77:88.

Spursi sredi zadnje četrtine celo povedli
Carlisle je namenil nekaj počitka Dončiću na začetku zadnje četrtine, a so Spursi z delnim izidom 6:0 znižali na 83:88 in Ljubljančan se je moral vrniti na parket. San Antonio je ujel pravi ritem, prebudili so se tudi navijači. Trey Lyles je s trojko poskrbel za prvo vodstvo po uvodni minuti srečanja (90:89). Dallas je v prvi polovici zadnje četrtini dosegel le točko.

Dončić zrežiral ključno serijo 12:0
Lonnie Walker je s trojko izenačil na 96:96, nato pa so Mavericksi nanizali 12 zaporednih točk. Porzingis je bil natančen pri polaganju po podaji Dončića, dodal je še prosti met. Ljubljančan je nato ukradel žogo Pattyju Millsu in znova našel Latvijca, ki je zadel za tri točke. Jezni Gregg Popovich je vzel minuto odmora, vendar mu ni uspelo zaustaviti Dončića, ki je podal do Setha Curry za novo trojko. Minuto in 52 sekund pred koncem je po koraku nazaj zadel še sam in Spursi so bili v težkem položaju (96:108).

V zadnji minuti je Dončiću malce popustila koncentracija. Naredil je dve osebni napaki v napadu in Belinelli je s trojko znižal na 103:108. Ko so imeli gostitelji priložnost, da še bolj zapretijo, pa je White zgrešil met za tri točke. Curry je s prostim metom potrdil 36. zmago Dallasa v tej sezoni.

Dončić prvič okusil slast zmage v San Antoniu
"Nikoli ni lahko igrati v San Antoniu. Še vedno se učimo. Ne gre vedno vse po načrtu," je povedal Dončić. Dallas je zmagal v At&T Centru prvič po 29. januarju 2017.

"Dvakrat so me udarili po roki, ampak sodniki so mislili, da so udarili po žogi. Preverili bomo, kako je z levo roko, ampak ni nič resnega. Že tako je ne uporabljam veliko," je novinarje nasmejal najboljši novinec pretekle sezone.

"Mislim, da sva se z Luko zares dobro ujela. Potrebovala sva nekaj tekem, da se spoznava. Podrobnosti so ključnega pomena. Zdaj igram na položaju centra in ujel sem pravi ritem," je bil zadovoljen Porzingis.

Popovich priznal, da ni izbral prave taktike
Legendarni trener Popovich ni bil preveč potrt: "Nisem pripravil prave taktike v prvi četrtini in to so Mavericksi znali izkoristiti. V prvem položaju smo izgubili kar devet žog. Zelo sem ponosen na svoje varovance, ki so v drugem polčasu skoraj prišli do preobrata. Moram priznati, da ima Dallas zares močno ekipo."

Goran Dragić in soigralci so doživeli šele četrti poraz v American Airlines Areni. Vsekakor je bil najgrenkejši, saj so zapravili 11 točk naskoka v zadnjih treh minutah in pol. Foto: Reuters

Minnesota z izjemno končnico šokirala Miami
Miami je presenetljivo izgubil proti Minnesoti s 126:129. Vročica se je precej shladila v zadnjem mesecu, na zadnjih enajstih tekmah je bila uspešna le štirikrat. Minnesota je dobila šele drugo izmed zadnjih 20 tekem. Najboljši strelec tekme je bil D'Angelo Russell, ki je na začetku meseca prišel iz Golden Stata. Dosegel je 27 točk. Goran Dragić je prispeval 16 točk, 4 skoke in 4 podaje.

Volkovi so imeli točko naskoka po treh četrtinah (94:95), nato pa se je Miami prebudil in po košu Jimmyja Butlerja tri minute in 35 sekund pred koncem je kazalo na gladko zmago (123:112) .

Minnesota je nanizala enajst zaporednih točk in Jordan McLaughlin je s prostim metom 45 sekund pred koncem izenačil na 123:123. Butler je z dvema prostima metoma poskrbel za zadnje vodstvo Miamija (126:125). McLaughlin je s polaganjem osem sekund pred zadnjim piskom sirene vrnil Volkove v vodstvo. D'Angelo Russell je blokiral Butlerja, Jake Layman pa je potrdil zmago z dvema prostima metoma.

Torkova daljša videoanaliza ni pomagala
Minnesota je dobila obe tekmi z Miamijem v tej sezoni. Trener Erik Spoelstra je v torek pripravil videoanalizo ponedeljkovega poraza v Clevelandu, ko je Vročica zapravila 22 točk naskoka. Očitno ni pomagala, saj so tokrat njegovi izbranci zadnje štiri minute izgubili z izidom 5:20.

V dvorani tudi precej slovenskih navijačev
V American Airlines Areni je bilo že precej slovenskih navijačev. Še več se jih bo na Florido podalo danes. Tekma med Miamijem in Dallasom bo v noči s petka na soboto ob 2.00.

Poškodba Embiida v Clevelandu
Cleveland je ugnal Philadelphio s 108:94. Bolj kot poraz Sixerse skrbi poškodba centra Joela Embiida, ki je v prvi četrtini moral v slačilnico s poškodovano ramo. Pregled z magnetno resonanco bo opravil danes zvečer, Philadelphia že igra brez Bena Simmonsa, ki bo manjkal vsaj še dva tedna.

Dončić s trojnim dvojčkom potopil Spurse

Tekme 26. februarja:
MIAMI ‒ MINNESOTA
126:129 (28:29, 32:28, 34:38, 32:34)
Nunn 24 (9/19 iz igre), Adebayo 22, 10 skokov in 7 podaj, Butler 18 in 9 podaj, Dragić 16 (5/8 iz igre, 1/2 za tri, prosti meti 5/7), 4 skoki in 4 podaje v 26 minutah, Jones Jr. 14, Olynyk 11 (3/3 za tri), Robinson 9, Iguodala 7, Crowder 5; Russell 27 (7/14 za tri), Beasley 21, Hernangomez 17, McLaughlin 13, Martin in Johnson po 11, Reid in Culver po 9, Okogie 6, Layman 5.

SAN ANTONIO ‒ DALLAS
103:109 (20:36, 29:23, 28:29, 26:21)
DeRozan 27 (9/15 iz igre), 9 podaj in 8 skokov, Belinelli 14 (4/6 za tri), Walker 12 (2/2 za tri), Forbes 10, White 9, Murray in Mills po 8, Lyles 6, Pöltl 5, Gay 4; Porzingis 28 (8/14 iz igre) in 12 skokov, Dončić 26 (10/25 iz igre, 3/11 za tri, prosti meti 3/4), 14 podaj in 10 skokov v 37 minutah, Hardaway 17, Finney-Smith 14, Kleber 9, Se. Curry 7, Barea 5, Wright 3.

CHARLOTTE ‒ NEW YORK 107:101
Rozier 26 (4/7 za tri), Graham 21, Washington in Biyombo po 12; Randle 18 in 9 skokov, Portis 17, Trier 15.

CLEVELAND ‒ PHILADELPHIA 108:94
Sexton 28 (9/16 iz igre), Thompson 14 in 13 skokov, Love in Nance (15 skokov) po 13; Milton 20 (4/6 za tri), Korkmaz 14, Burks 13.

WASHINGTON ‒ BROOKLYN 110:106
Beal 30 (11/24 iz igre), Hačimura 17, Bertans 14; LeVert 34 (5/8 za tri), Dinwiddie 18, Jordan 16 in 16 skokov.

ATLANTA ‒ ORLANDO 120:130
Young 37 (10/27 iz igre) in 11 podaj, Collins 26, Reddish 14; Fournier 28 (11/18 iz igre), Gordon 25 in 10 skokov, Vučević 17 in 12 skokov.

HOUSTON ‒ MEMPHIS 140:112
Westbrook 33 (15/24 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Harden 30 (7/12 za tri), Rivers 23; Brooks 22 (9/26 iz igre), Valančiunas 16 in 10 skokov, Morant 12 in 9 podaj.

PHOENIX ‒ LA CLIPPERS 92:102
Ayton 25 (11/22 iz igre) in 17 skokov, Rubio 18 in 10 podaj, Booker 14 in 10 podaj; Leonard 24 (7/17 iz igre) in 14 skokov, Morris 18, Jackson 12.

UTAH ‒ BOSTON 103:114
Mitchell 37 (15/32 iz igre), Conley 15 (5/9 za tri), O'Neale 14; Tatum 33 (13/20 iz igre) in 11 skokov, Brown 20, Smart 17 in 9 podaj, Theis 16, Hayward 12.