Slovenija in Hrvaška bosta v sredo ob 18.00 v Mengšu odigrali še eno tekmo. Hrvaške sicer ni med 16 udeleženkami EP-ja.

Do začetka EP-ja 15. junija bodo nato Slovenke odigrale še tri dvoboje. 29. maja se bodo v Mariboru srečale s Poljsko, 8. in 9. junija pa v Stožicah in Kranju s Črno goro.

Varovanke Dzordzisa Dikeulakosa so zmagale razmeroma suvereno in rutinirano. Na začetku drugega polčasa so vodile že z 21 točkami prednosti (62:41), v končnici pa so prepričljivo odbile napad Hrvatic, ki so se v 36. minuti približale na štiri točke zaostanka (76:72).

Po strelskem učinku so izstopale nosilke igre. Teja Oblak je ob 100-odstotnem metu 7/7 iz igre in 8/8 s črte prostih metov dosegla 24 točk (šest skokov, štiri podaje, indeks 32), Zala Friškovec in Eva Lisec pa sta dodali vsaka po 15 točk in 10 skokov.

"Naš cilj med pripravami niso zmage, saj gradimo igro dan za dnem, trening za treningom. Do evropskega prvenstva imamo še precej časa in želimo biti najbolje pripravljene, ko bo to najpomembnejše. Danes smo na trenutke že zelo dobro delovale," je povedala Eva Lisec.

Slovenke bodo na evropskem prvenstvu igrale v skupini C skupaj z Nemčijo, Veliko Britanijo in Francijo.