Taurean Prince je imel ogromne težave s pokrivanjem Dončića, ki je v drugi četrtini dosegel 14 točk. Foto: AP

Mavericksi so dobili dve od zadnjih treh tekem, ko je 24-letni Ljubljančan počival zaradi zvina desnega gležnja. Vrnil se je v Crypto.com Areni in v 36 minutah vpisal sedmi trojni dvojček sezone. Zadel je polovico metov iz igre (12/24), met izza črte pa mu ni stekel (2/9).

Irving in Hardaway popolnoma razglašena
Kyrie Irving in Tim Hardaway, ki sta v ponedeljek proti New Orleansu presegla 40 točk, sta tokrat popolnoma odpovedala. Irving je prispeval 12 točk (4/16 iz igre, 1/5 za tri), Hardaway pa je zgrešil vseh sedem metov za tri točke. Le novinec Dereck Lively je bil v pravi formi (16 točk in 11 skokov).

Anthony Davis je bil najboljši igralec tekme v Crypto.com Areni. Točke je dosegal iz rakete, prevladoval v skoku in se izkazal tudi z odlično obrambo. Foto: AP

Russell in Davis blestela
Lakersi so bili v veliki krizi po zmagi na pokalnem tekmovanju v Las Vegasu. Izgubili so tudi proti tekmecem, ki so že odpisani, a v ponedeljek so na domačem parketu z odlično predstavo ugnali Oklahomo. Tokrat jim je uspelo dobro igro še nadgraditi.

Anthony Davis je bil neustavljiv, le podaja mu je zmanjkala do trojnega dvojčka (28 točk, 12 skokov in 9 podaj). Odlično je igral v obrambi in zaprl raketo v tretji četrtini. D'Angelo Russell je zadel pet trojk in bil najboljši strelec Jezernikov z 29 točkami. Najstarejši igralec lige LeBron James je bil znova motor igre, zbral je 25 točk, 8 skokov in 8 podaj.

Trener 17-kratnih prvakov Darvin Ham ni bil zadovoljen z obrambo in ritmom igre v prvem polčasu, ki so ga Lakersi dobili le s 55:53. V tretji četrtini so igrali precej bolj zagrizeno v obrambi, izvedli so številne protinapade in dosegali lahke koše s polaganji. Mavericksi so znova popolnoma odpovedali v obrambi, prejeli so 42 točk v tretji četrtini in po 36 minutah so bili v izgubljenem položaju (97:80).

Dončić z 20 točkami držal priključek do odmora
Dončić je v uvodnih minutah odlično sodeloval z Livelyjem, ki je s štirimi zabijanji v prvih treh minutah poskrbel za vodstvo Dallasa (6:10). Lakersi so se prebudili ob koncu prve četrtine, ki so jo dobili z 32:26.

Zadnje tri minute v uvodni četrtini je Dončić sedel na klopi, vrnil se je na začetku druge četrtine in prevzel dirigentsko palico v napadu. Taureanu Princeu ga ni uspelo ustaviti. Ljubljančan je nanizal 14 točk in držal priključek do konca prvega polčasa (55:53). Že do odmora je zbral 20 točk, 9 skokov in 6 podaj.

Lakersi nujno potrebujejo ostrostrelca. Gabe Vincent je poškodovan že od začetka sezone, tokrat je s petimi trojkami navdušil D'Angelo Russell. Foto: AP

Šov Lakersov v tretji četrtini
Na začetku tretje četrtine so Lakersi dvignili ritem igre. Zlahka so dosegali koše iz rakete, Davis je zaključil protinapad za vodstvo z 69:59 in trener Jason Kidd je moral vzeti minuto odmora. Mavericksi so preveč poskušali z meti za tri točke. V obrambi so še bolj popuščali in James je s trojko povišal na 82:64. Russell je odlično unovčil veliko prostora, sredi zadnje četrtine je prednost narasla na 22 točk (89:67). Grant Williams je s trojko z devetih metrov od table prehitel sireno ob izteku tretje četrtine, a Jezerniki so imeli še vedno lepo prednost (97:80).

Rezervisti dobili priložnost v zadnjih minutah
Dončić je počival le minuto in pol na začetku zadnje četrtine, saj je Russell zadel izza črte in povišal na 105:82. Mavericksi so nato malce bolje zaigrali v napadu, a obramba je bila katastrofalna. Ko je Austin Reaves s trojko povišal na 120:97, se je Kidd že štiri minute in 44 sekund pred koncem odločil, da v igro pošlje rezerviste.

Dončić priznal, da noge še niso prave
"Noge niso bile prave po daljšem odmoru. To se je poznalo predvsem pri metu za tri točke. V tretji četrtini so Lakersi zadevali z vseh položajev, Russell je bil nezgrešljiv. Izboljšati moramo obrambo. Če smo dobri v obrambi, nam steče tudi v napadu," je poudaril Dončić.

Kidd: Vedno, ko se Luka vrne na parket, je vse lažje za nas
"Znova smo imeli veliko odprtih metov za tri točke, a nismo bili natančni. Hardaway je zgrešil vseh sedem metov izza črte, Dončić je zadel dve trojki, Irving pa eno. Lakersi so po naših zgrešenih metih stekli v protinapad in dosegali lahke koše. Russell je bil odličen, Davisa je nemogoče ustaviti, ko je v taki formi," je na novinarski konferenci povedal Kidd.

"Vedno, ko se Luka vrne na parket, je vse lažje za nas. Potreboval bo še nekaj časa, da bo ujel pravi ritem, dolgo časa tudi ni treniral," je dodal trener Dallasa.

Ham: Ključna je bila obramba v tretji četrtini
Po dolgem času je bil zelo dobro razpoložen trener Lakersov Ham: "Počasi se mozaik sestavlja. Januarja veliko igramo na domačem parketu in ujeli smo ritem. Ogledal sem si veliko posnetkov tekem in dobil ideje. Ključna je bila obramba v tretji četrtini. Zgrešili so veliko metov, mi smo dobili skok in takoj krenili v protinapad."

"Za našo ekipo je najpomembnejše zdravje. Če dobimo fante v dresih in na parketu, dobimo kontinuiteto, lahko dobimo nekaj minut skupaj in vidimo, pri čem smo," je dodal James, ki je med pogovorom z novinarji v garderobi gledal tekmo sina Broonyja in komentiral vsako njegovo dobro potezo.

Polom Milwaukeeja brez Andetokumba
Cleveland je ugnal Milwaukee s 135:95. To je bila že šesta zaporedna zmaga Cavaliersov, ki so se prebili na četrto mesto Vzhoda. Bucksom se je zelo poznalo, da je manjkal Janis Andetokumbo. Grk je počival zaradi bolečin v desnem ramenu, a se bo kmalu vrnil na parket.

Georges Niang je s predstavo kariere potopil Milwaukee. Foto: AP

Georges Niang je zadel 13 od 14 metov iz igre in postavil rekord kariere s 33 točkami. Jarrett Allen je vpisal deseti zaporedni dvojni dvojček z 21 točkami in 13 skoki.

Cleveland je sredi prve četrtine povedel z 22:2, polčas je dobil s 66:41 in prednost v tretji četrtini še povišal. Damian Lillard, ki je v nedeljo s trojko ob pisku sirene potopil Sacramento v podaljšku, je dosegel 17 točk, a zgrešil kar 13 metov (7/20).

Knicksi ob vrnitvi Brunsona nadigrali Houston
New York je premagal Houston s 109:94. Po dveh tekmah odsotnosti zaradi poškodbe mečne mišice se je vrnil Jalen Brunson. Dosegel je 30 točk in odlično sodeloval z Julisom Randlom, ki je prispeval 31 točk. Trener Knicksov Tom Thibodeau je praznoval 66. rojstni dan in lahko je zadovoljen po polovici sezone. New York ima 24 zmag.

Siakam okrepil Indiano
Pascal Siakam, ki je junija 2019 osvojil naslov prva v Ligi NBA s Torontom, se seli v Indiano. Raptorsi bodo v menjavi igralcev dobili Brucea Browna, Jordana Nworo in tri izbore v prvem krogu nabora.

29-letni Siakam je vseh osem sezon v Ligi NBA igral za Toronto. V letošnji sezoni je v povprečju dosegal 22, 2 točke, 6,3 skoka in 4,9 podaje na tekmo. V letošnji sezoni bo zaslužil 38 milijonov ameriških dolarjev, poleti pa bo postal prost igralec.

Sorodna novica Umrl je Dejan Milojević, ki je z ZR Jugoslavijo leta 2001 postal evropski prvak

Želi podpisati novo pogodbo s Pacersi, ki so kandidati za visoka mesta na Vzhodu. Tyrese Haliburton ima izjemno sezono. Indiana ima po polovici sezone 26 zmag.

Zaradi smrti Milojevića tekma v Delta Centru preložena
Tekma v Salt Lake Cityju med Utahom in Golden Statom je preložena zaradi smrti Dejana Milojevića, pomočnika trenerja Bojevnikov. 46-letni srbski trener in nekdanji košarkar je imel srčni zastonj med večerjo ekipe v restavraciji. Trener Steve Kerr je označil za "šokanten in tragičen udarec" za ekipo in družino Srba. Bojevniki bodo naslednjo tekmo odigrali proti Dallasu v petek.

Tekme 17. januarja:
LA LAKERS – DALLAS
127:110 (32:26, 23:27, 42:27, 30:30)
Russell 29 (11/20 iz igre, 5/7 za tri), Davis 28 (12/17 iz igre), 12 skokov in 9 podaj, James 25 (10/19 iz igre, 3/7 za tri), 8 skokov in 8 podaj, Reaves 14, Prince 9, Vanderbilt 7, Hačimura 6, Christie 5, Wood in Mays po 2; Dončić 33 (12/24 iz igre, 2/9 za tri, proti meti 7/9), 13 skokov in 10 podaj v 36 minutah, Lively 16 (8/9 iz igre), Irving (4/16 iz igre, 1/5 za tri) in Hardaway (5/17 iz igre, 0/7 za tri) po 12, G. Williams in Jones po 8, Hardy 7, Kleber 6, B. Williams 5, Lawson 2, Powell 1.

DETROIT – MINNESOTA 117:124
Ivey 32 (13/22 iz igre, 4/6 za tri), Bogdanović 20 (3/7 za tri), Duren 16 in 11 skokov; Towns (10/17 iz igre, 5/5 za tri) in Edwards (10/24 iz igre, 3/8 za tri) po 27, McDaniels 23 (3/4 za tri), Gobert 19 in 16 skokov.

ATLANTA – ORLANDO 106:104
Murray 26 (11/18 iz igre), Young 18 (5/14 iz igre, 1/6 za tri) in 12 podaj, Okongwu 15, Capela (6/6 iz igre) in Bogdanović po 12; Banchero 26 (8/25 iz igre, 1/5 za tri), Carter 18, Suggs 16 (3/3 za tri).

BOSTON – SAN ANTONIO 117:98
Tatum 24 (9/21 iz igre, 3/8 za tri), Holiday 22 (6/7 za tri), Brown 21 (3/6 za tri); Wembanyama 27 (10/19 iz igre, 2/6 za tri), Vassell 21.

CLEVELAND – MILWAUKEE 135:95
Niang 33 (13/14 iz igre, 5/6 za tri), Mitchell 31 (12/19 iz igre, 4/8 za tri), Allen 21 in 13 skokov; Lillard 17 (7/20 iz igre, 1/5 za tri), Portis 16, Crowder 15, Andetokumbo ni igral.

NEW YORK – HOUSTON 109:94
Randle 31 (11/19 iz igre, 4/8 za tri), Brunson 30 (11/21 iz igre, 4/9 za tri), Anunoby 15; VanVleet 24 (8/19 iz igre, 5/12 za tri) in 12 podaj, Sengun 18 in 10 skokov.

TORONTO – MIAMI 121:97
Trent 28 (10/13 iz igre, 8/9 za tri), Barrett 26 (9/14 iz igre), Barnes 20; Herro (7/20 iz igre, 2/9 za tri), Adebayo in Butler (6/11 iz igre) po 16.

NEW ORLEANS – CHARLOTTE 132:112
Ingram 28 (8/19 iz igre, 7/11 za tri), 10 skokov in 10 podaj, McCollum 22 (4/9 za tri), Hawkins 21 (5/9 za tri), Murphy 18 (5/12 za tri), Williamson 13 in 9 podaj; Ball 29 (4/12 za tri), Rozier 25 (7/11 za tri), Bridges 19.

PORTLAND – BROOKLYN 105:103
Grant 30 (14/26 iz igre) in 8 skokov, Simons 20 (8/20 iz igre, 1/7 za tri), Reath 17; Bridges 21 (7/18 iz igre, 3/8 za tri), Dinwiddie 19 (3/4 za tri), Johnson in Walker po 13.