Atletico Madrid je na zadnjih 10 tekmah doživel kar šest porazov. V La ligi na 4. mestu zaostajajo kar 16 točk za vodilnim Realom iz Madrida, tako da Joau Felixu in kolegom preostaja le še Liga prvakov. Foto: EPA

Mučna sezona za španske prvake se nadaljuje. Po slabih predstavah v državnem prvenstvu, neuspehu na superpokalnem turnirju v Savdski Arabiji so zdaj izpadli še iz španskega pokala.

Real Sociedad je kronal premoč po dobre pol ure igre, ko je bil z glavo natančen Adnan Januzaj v 33. minuti. Sledil je pritisk gostov, a brez izenačenja. Že na začetku 2. polčasa pa so gledalci na Anoeti proslavljali podvojitev vodstva. Usodna napaka branilca Felipeja, ki je podaril žogo, darilo pa je v 2:0 spremenil Norvežan Alexander Sørloth.

Do konca se izid ni več spremenil, razmerje strelov v okvir vrat – 6:1 za La Real pa govori o premoči Baskov in njihovem zasluženem napredovanju v četrtfinale.

V kraljevem pokalu se zdaj čaka na četrtek, ko igra tako madridski Real kot Barcelona.