Odločilni trenutek finala na Wembleyju. Skok van Dijka in strel z glavo za slavje rdečih nad modrimi. Na najlepši mogoči način je kapetan izničil sporno razveljavljeni in izjemno podobni zadetek iz 60. minute. Foto: Reuters

V 64 letih od prve izvedbe ligaškega pokala je Liverpool dosegel jubilejni in hkrati rekordni deseti naslov v tekmovanju, kjer Chelsea ostaja pri petih lovorikah (zadnja leta 2015).

Tako Chelsea kot Liverpool sta zaigrala z zdesetkano postavo in številnimi mladimi rezervisti. Pri modrih iz Londona je zaradi poškodb manjkalo osem igralcev (James, Silva, Fofana, Cucurella ...), pri rdečih iz Liverpoola pa kar enajst igralcev (Salah, Jota, Alisson, Alexander-Arnold, Nunez ...). Povprečna starost začetne enajsterice Jürgena Kloppa je znašala manj kot 24 let.

Sporno razveljavljen gol van Dijka

Po uri igre na Wembleyju so se Liverpoolčani razveselili vodstva, potem ko jih je prej zaustavljal srbski vratar Đorđe Petrović. Po podaji iz prostega strela z leve strani je z glavo natančno meril Virgil van Dijk. A posredoval je VAR in po daljšem ogledu je glavni sodnik Chris Kavanagh razveljavil zadetek kapetana zaradi prepovedanega položaja Vataruja Enda v trenutku prostega udarca. Odločitev, ki že buri duhove navijačev in nogometnih analitikov po vsem širnem svetovnem spletu.

Takole je vratnica rešila Liverpool po strelu Chelseajevega aduta Conorja Gallagherja. Foto: Reuters

Gallagher po vratnici še zapravil nemogoče

V 76. minuti je vratnico za Chelsea stresel Conor Gallagher, ko je premeteno streljal s peto. Deset minut zatem je angleški reprezentant zapravil ogromno priložnost. Po protinapadu se je sam samcat znašel pred vratarjem Caomhinom Kelleherjem, ki pa je branil z osupljivo reakcijo. V izdihljajih rednega dela si je Chelsea v eni akciji priigral tri strele iz neposredne bližine, a čudežno se mreža Liverpoola ni zatresla.

Kapetan preprečil "loterijo"

V podaljšku si je največjo priložnost priigral vrtec iz Liverpoola: Harvey Elliott je zadel vratnico, nakar je vratar Petrović nekako zadržal žogo pred golovo črto. Ko je vse kazalo na izvajanje enajstmetrovk, so v predzadnji minuti redsi prišli do kota. Podaja Konstantinosa Cimikasa z desne strani in skok ter natančen strel z glavo kapetana. Tokrat VAR ni posredoval in Virgil van Dijk je zabil za zmagovitih 1:0.

Prva od štirih možnih lovorik

Poslovilna Kloppova turneja se je začela z osvojitvijo prve mogoče lovorike. Zdaj se rdeči lahko z dodatnim elanom podajo v boj za angleškega prvaka, kjer imajo točko prednosti pred Manchester Cityjem. Hkrati je Liverpool v igri še v Evropski ligi (v osmini finala igra s Sparto Prago) in FA-pokalu, kjer v sredo igrajo osmino finala proti Southamptonu.