Gabriel Jesus je dosegel gol in podal. Foto: EPA

Gostitelji so povedli v 19. minuti, ko je z desne strani žogo v sredino poslal Roberto Firmino, v sredini je bil popolnoma osamljen Gabriel Jesus, ki je žogo zatlačil v vrata. Odločitev je padla 19 minut pred koncem tekme, ko je tokrat v protinapadu po levi strani potegnil Jesus in z zadnjimi močmi žogo poslal v sredino proti Firminu, ki je postavil izid tekme.

Argentina je igrala dobro, imela v več segmentih igre izrazito premoč (razmerje v strelih je bilo 14:4), a jim nikakor ni uspelo doseči gola. Gavči so dvakrat stresli vrata, v prvem polčasu po strelu Sergia Agüera, v drugem pa Lionela Messija. Legendarna argentinska desetica tako še vedno ostaja brez velike reprezentančne lovorike (ima pa olimpijsko zlato).

Lionel Messi je še brez naslova svetovnega ali celinskega prvaka. Foto: EPA

"Vedeli smo, da bo težko. Ampak pomembni so detajli, vedeli smo, da to ne bo ravno lepotica, a nekako nam je le uspelo. Moramo se zahvaliti napadalcema, imela sta malo priložnosti, a sta jih izkoristila," je bil dobre volje Casemiro.

Brazilija je pod vodstvom selektorja Tita na 42 tekmah izgubila le dvakrat.