Nogometaši Glasgow Rangersov proslavljajo naslov državnega prvaka. Foto: epa
Benfica
Benfica slavi naslov portugalskega prvaka po enajstih letih. Foto: epa

Rangersi so premagali Hibernian 1:0. Celtic (92 točk) je v gosteh izgubil proti Motherwellu z 2:1 (McDonald je zadetka dosegel v 88. in 90. minuti) in tako ostal brez pričakovanega 40. naslova.

"To je fantastično. Nimam besed, da bi opisal to veselje. Kjer je življenje, je upanje, in to res umira zadnje. Danes sem ob objavi rezultata z druge tekme doživel največje veselje v karieri."

Benfica slavi 31. naslov
Na Portugalskem je Benfica osvojila 31. naslov prvaka. V zadnjem krogu je remizirala na gostovanju pri Boavisti (1:1). Branilec Boaviste Cadu je v 38. minuti igral z roko v svojem kazenskem prostoru in Simao Sabrosa je zadel z bele točke. V 42. minuti je po kotu Guge z glavo zadel Eder. V drugem delu ni bilo golov. Benfica je naslov prvaka osvojila po 11 letih. V Ligo prvakov se je uvrstil tudi Porto.