Josip Iličić je drugi krog zapored zadel z bele točke. Prejšnji teden je zabil gol Interju. Kranjčan tako na ponedeljkov reprezentančni zbor prihaja z lepo popotnico. Foto: EPA
Samir Handanović
Samir Handanović je dobro opravil svoje delo v Genovi, kjer je Inter remiziral pri Sampdorii (1:1). Točko gostom je v 76. minuti priboril Ivan Perišić. Foto: EPA
Lorenzo Insigne
Napoli je v prejšnjem krogu premagal Juventus (2:1), tokrat pa se je v gosteh znesel nad Milanom (0:4). Dva gola je dosegel Lorenzo Insigne. Foto: EPA

27-letni Iličić je v 6. minuti izkoristil enajstmetrovko. Najstrožjo kazen je zakrivil Gabriel Paletta, ki je za prekršek nad Jakubom Blaszczykowskim prejel tudi rdeči karton. K žogi je pristopil Iličić in - mojstrsko - vratarja Marca Sportiella poslal v desno, žogo pa v levo stran vrat.

Drugi Slovenec na tekmi Jasmin Kurtić, član Atalante, je bil dve minuti pozneje iz taktičnih razlogov zamenjan. Tretji (zamejski) Slovenec Edoardo Reja, trener Atalante, je namreč namesto slovenskega vezista v igro poslal branilca Nicolo Cherubina.

Viola je v nadaljevanju še dvakrat kronala številčno premoč. V 35. minuti je bil uspešen Borja Valero, šesto zmago v sezoni pa je potrdil Joan Verdu (90.).

Belec v Serie A debitiral z zmago
Od preostalih Slovencev je Vid Belec v vratih Caprija debitiral v Serie A in se takoj veselil zmage. Z 2:1 je padel Torino. Samir Handanović je z Interjem remiziral pri Sampdorii (1:1). Točke sta delila tudi Boštjan Cesar in Valter Birsa, potem ko je Chievo na mestnem derbiju z Verono igral 1:1. Cesar je igral vso tekmo, Birsa pa do 54. minute. Aljaž Struna je igral do 85. minute, Siniša Anđelković pa je grel klop Palerma, ki je z 2:4 klonil pred Romo.