Keinan Davis je rešil Videmčane. Foto: EPA

Videmčani, pri katerih je Jaka Bijol odigral vso tekmo, Sandija Lovrića (poškodba) pa ni bilo v kadru, so sezono končali s 37 osvojenimi točkami na 15. mestu.

Veliko veselje igralcev Udineseja po koncu tekme. Foto: EPA

To je bila šele njihova šesta zmaga v sezoni. Ob tem so kar 19-krat remizirali, izgubili pa so 13 tekem. Manj zmag v sezoni je zbrala le že dalj časa odpisana Salernitana (2).

Udinese je dolgo iskal odrešujoči zadetek proti Frosinoneju, ki ga je nato v 76. minuti dosegel Keinan Davis.

Niang v 93. minuti rešil Empoli
V dramatičnih zadnjih minutah se je izpada rešil Empoli, ki je po zmagi Udineseja potreboval svojo zmago nad Romo. To je dosegel v tretji minuti sodnikovega dodatka, ko je za 2:1 in za delirij na stadionu Carlo Castellani poskrbel M'Baye Niang.

Ob Salernitani in Frosinoneju bo v drugem rangu igral še Sassuolo.

M'Baye Niang je v 93. minuti obdržal Empoli v Serie A. Foto: EPA

Prvak Inter v zadnjem krogu remiziral
Nogometaši Interja, novopečeni prvaki Italije, so igrali neodločeno v zadnjem krogu. V Veroni je bilo 2:2. Črno-modri iz prestolnice mode so srečanje sicer začeli odlično, avstrijski reprezentant Marko Arnautović je zatresel mrežo že v 10. minuti, potem ko je sprožil z roba kazenskega prostora.

A gostiteljem je še pred odmorom uspelo rezultat spreobrniti sebi v korist. Najprej je v 17. minuti z natančno odmerjenim strelom ob desni vratnici izenačil Tijjani Noslin, ta se je nato 20 minut pozneje izkazal še s podajo, ko je zaposlil Tomaša Suslova. 21-letni Slovak je z roba kazenskega prostora meril v spodnji desni kot in žogo pospravil za hrbet vratarja Emila Audera.

Marko Arnautović je postavil končni izid 2:2. Foto: EPA

Ko je že kazalo, da utegne Verona polčas dobiti, se je še drugič med strelce vpisal Arnautović. Po dvojni podaji je z razdalje zadel ob desni vratnici, glavni sodnik Luca Zufferli pa je zadetek priznal šele po ogledu VAR-a. 2:2.

V nadaljevanju se je igra razživela, mreži pa obmirovali – vse do 92. minute, ko se je Alexis Sanchez odločil za lob. S sijajnim udarcem je ukanil vratarja, vendar je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Ostalo je pri delitvi točk.

Prvenstvo se bo končalo 2. junija, ko je na sporedu še zadnja, preložena tekma med Atalanto in Fiorentino.