Vito Plut se je izkazal s tremi zadetki. Foto: Marko Madžarac
Sebastjan Cimerotič
Obramba Rudarja je uspešno ustavila Sebastjana Cimerotiča. Foto: Sandi Fišer
Vijoličasti izjemno začeli novo sezono,
Rudar odnesel točke iz Šiške

V uvodnem krogu Prve lige si so bile odigrane še zadnje tri tekme. Maribor je s 5:0 premagal Triglav, Rudar je bil v Šiški boljši od Olimpije s 3:1, Hit Gorica pa je z 1:0 ugnala Nafto.
Maribor je povedel že v 7. minuti. Po prekršku Roberta Najdenova nad Draganom Jeličem za rdeči karton je s prostega strela z 20 metrov s pomočjo živega zidu v polno meril Tomislav Pavličić. V 18. minuti je po kotu na 2:0 iz bližine povišal Vito Plut. Isti igralec je v 44. minuti po protinapadu zadel tudi za 3:0, v 50. pa po novi podaji Jeliča za 4:0. V zadnji minuti je končni izid po odbiti žogi postavil Aleš Mertelj.
Kranjčani so edini pravi strel sprožili v 78. minuti, ko je Josip Špelič poskusil z 20 metrov, vendar je bil Marko Pridigar na mestu.
Lovrečič v mrežo in prečko
Olimpijo je v vodstvo proti Rudarju v 20. minuti popeljal Anej Lovrečič, ki je po preigravanju Sebastjana Cimerotiča pred kazenskim prostorom pritekel od zadaj in z močnim strelom zatresel mrežo Velenjčanov. V 45. minuti je po lepi akciji in podaji Denisa Grbiča neoviran izenačil Elvis Bratanovič, v 58. minuti pa je zadel še enkrat iz protinapada.
Mladi Velenjčan je že na začetku tekme sprožil nekaj strelov, v 17. minuti je po napaki Damirja Botonjiča z glavo zgrešil prazna vrata. V 61. minuti je Lovrečič s prostega strela stresel prečko. Vse upe Olimpije za izenačenje je v sodnikovem podaljšku po novem protinapadu pokopal Nikola Tolimir.
Komel najbolj spreten po kotu
Novogoričani, ki so igrali brez kaznovanega Arisa Zarifoviča in poškodovanega Etiena Velikonje, so proti Nafti edini zadetek dosegli v 13. minuti, ko je bil po kotu v kazenskem prostoru najbolj spreten Sebastjan Komel. Lendavčani so sicer poskušali izenačiti, a domačega vratarja poskušali premagati predvsem s streli od daleč.
V 50. minuti so imeli gostitelji veliko priložnost za povišanje prednosti, saj se je Sandi Arčon sam znašel pred Tomažem Murkom, vendar žogo poslal mimo leve vratnice. Sedem minut pozneje je Vasja Simčič obranil nevaren poskus Vedrana Vinka.