Juan Mata je z dvema zadetkoma odločil derbi na Anfieldu. Foto: Reuters
Adam Lallana
Adam Lallana je po dobre pol ure igre zapravil najlepšo priložnost Liverpoola v prvem polčasu. Foto: Reuters
Steven Gerrard
Steven Gerrard je na zelenici Anfielda prebil zgolj 40 sekund igralnega časa, saj je takoj po vstopu v igro zaradi nešportnega prekrška nad Anderjem Herrero prejel rdeči karton. To je bil jubilejni 50. rdeči karton Liverpoola v Premier ligi. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je dobrih dvajset minut pred iztekom srečanja žogo ob bližnji vratnici spravil za hrbet Davida De Gee in postavil končni izid 1:2. Foto: Reuters
Simon Mignolet
Simon Mignolet je v izdihljajih tekme Waynu Rooneyju ubranil strel z bele točke. Foto: Reuters
Olivier Giroud
Arsenal je v soboto z 2:1 slavil v Newcastlu. Junak tekme je bil Olivier Giroud, ki je topničarjem v razmiku štirih minut v prvem polčasu prinesel odločilno prednost. Francoski napadalec je najprej v 24. minuti žogo po lepi kombinaciji Santija Cazorle in Dannyja Welbecka spravil za hrbet nemočnega Tima Krula, v 28. minuti pa je zadel še po predložku iz kota. Na začetku drugega polčasa so črno-beli znižali izid prek Mousse Sissokoja, a jim tako želenega izenačujočega zadetka ni uspelo doseči. Foto: Reuters
Loic Remy
Vodilni Chelsea je v Hullu rešil rezervist Loic Remy, ki je v 78. minuti zabil odločilni gol za zmago s 3:2. Francoz je v igro vstopil malo pred tem. "Modri" so v Hullu že po desetih minutah vodili z 2:0, a so nato domači izenačili z goloma v razmiku 74 sekund. Pri izenačujočem golu Abela Hernandeza je vratar Thibaut Courtois naredil napako. Foto: Reuters

Nogometaši Manchester Uniteda so dobili derbi 30. kroga Premier lige. Na Anfieldu so z 2:1 odpravili Liverpool, ki je ves drugi polčas igral z zgolj 10 nogometaši.

United si je pot do zmage tlakoval na sredini igrišča, kjer je dobil boj z Liverpoolovimi vezisti, jeziček na tehtnici pa je na njegovo stran prevesil sijajni Juan Mata, ki je z dvema zadetkoma poskrbel, da je Liverpool prvič v letu 2015 okusil grenkobo prvenstvenega poraza.

Gostitelji so sicer ves drugi polčas igrali z nogometašem manj, saj je bil že v prvi minuti nadaljevanja izključen rezervist Steven Gerrard. Edini zadetek za rdeče je dobrih dvajset minut pred iztekom rednega dela srečanja dosegel Daniel Sturridge.

United ima po zmagi na Anfieldu na četrtem mestu pet točk naskoka pred petouvrščenim Liverpoolom. Do konca sezone je še osem krogov. V naslednjem krogu Liverpool čaka težko gostovanje na Emiratesu proti Arsenalu, United pa gosti Aston Villo.

Mata že v 14. minuti zadel za 0:1
Srečanje v mestu Beatlov sta ekipi začeli zadržano, prvo polpriložnost so si priigrali gostitelji v 4. minuti. Tedaj je Raheem Sterling na desni strani preigral Phila Jonesa in prodrl v kazenski prostor, a mu je tik pred zdajci žogo ujel oprezni Unitedov vratar David De Gea. Rdeči vragi so bili v uvodnih minutah podjetnejši, dobili so bitko na sredini igrišča in v 14. minuti tudi povedli. Ander Herrera je z globinsko podajo lepo zaposlil Mato, ki je z natančnim diagonalnim strelom premagal nemočnega Simona Mignoleta.

Lallana zapravil najlepšo priložnost rdečih
Varovanci Louisa van Gaala so v prvem polčasu na sredini igrišča taktično nadigrali večnega tekmeca, učinkovito so mu skrivali žogo in ga silili na neizdelane protinapade, ki niso obrodili sadov. Vseeno se je rdečim v 35. minuti ponudila zlata priložnost, ki jo je zapravil Adam Lallana. Jordan Henderson je z desne strani pred vrata poslal odličen predložek, Sturridge je s hitro podajo zaposlil Lallano, ta pa je s silovitim strelom žogo poslal slab meter mimo gola.

Ekspresna izključitev Gerrarda
Menedžer Liverpoola Brendan Rodgers je pred začetkom drugega polčasa namesto Lallane v igro poslal Gerrarda, a je bila njegova udeležba na zadnjem derbiju proti Unitedu dolga zgolj minuto, saj si je ekspresno prislužil karton rdeče barve, potem ko je na sredini igrišča storil ciničen prekršek nad Herrero. Španskega vezista, ki je sicer storil prekršek, za katerega je pozneje prejel rumeni karton, je pohodil, ko je ta ležal na tleh. To je bil že 16. izključitev na premierligaških derbijih med Liverpoolom in Manchester Unitedom.

Mata udaril še drugič
Stvari so se za domačo ekipo še poslabšale. Po slabi uri igre so gostje povedli že z 0:2, med strelce pa se je znova vpisal Mata. Španec je po odličnem predložku rezervista Angela Di Marie izkoristil nepozornost branilca Mamadouja Sakhoja in s krasnim volejem podvojil vodstvo svoje ekipe. Vsekakor eden izmed najlepših zadetkov v sezoni.

Sturridge rdečim vlil še nekaj upanja
Ko je že kazalo, da imajo gostje vse pod nadzorom, so Liverpoolčani uspeli zaostanek prepoloviti. V 69. minuti je Michael Carrick izgubil žogo, v napad je stekel Philippe Coutinho, ki je z lepo globinsko podajo zaposlil vtekajočega Daniela Sturridga, ta pa je hladnokrvno 'iz prve' žogo ob bližnji vratnici poslal za hrbet De Gee.

Mignolet ubranil 11-m Rooneyju
Liverpool je do konca srečanja ves čas vršil pritisk na obrambo nasprotnika, želel je doseči izenačujoči zadetek, a z le desetimi nogometaši je bila naloga pretežka. Rdeči vragi so storili dovolj za 17. prvenstveno zmago v sezoni. V četrti minuti sodnikovega dodatka se jim je po prekršku Emreja Cana nad Daleyjem Blindom ponudila priložnost za še tretji zadetek na tekmi, a je Mignolet ubranil strel Wayna Rooneyja.