Ousmane Dembele in Lionel Messi sta kombinirala pri drugem golu Barcelone. Foto: EPA
Jordi Alba je podal za vodilni gol Barce, pod katerega se je podpisal Paco Alcacer. Foto: EPA
Enes Ünal je v 74. minuti vstopil v igro, nato pa dvakrat zatresel mrežo Atletica. Foto: EPA
Atletico je v vodstvo popeljal Antoine Griezmann, ki je zadel z bele točke. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo je blestel na dvoboju proti Gironi. Foto: EPA
Christian Stuani je na Santiago Bernabeuu zadel dvakrat. Foto: EPA

Atletico je bil na Villamarinu na dobri poti k 12. zmagi na zadnjih 13 srečanjih, a v zaključku je rumeni podmornici z Enesom Ünalom na čelu uspel preobrat in colchonerosi imajo v boju za naslov zdaj že zares velik zaostanek. Povedli so v 20. minuti po zelo strogo dosojeni enajstmetrovki. Antoine Griezmann je padel ob Jaumeju Costi, nato pa je bil uspešen še z bele točke. Jan Oblak ni imel veliko dela, v zaključku tekme pa je moral dvakrat žogo pobrati iz svoje mreže.

Samu Castillejo je v 82. minuti izvedel kot. Gostujoča obramba je odbila žogo, a je vezist Villarreala znova prišel do nje, nato podal Alvaru Gonzalezu, ki je poslal predložek pred vrata, kjer je Atleticova obramba pustila samega rezervista Ünala, in turški mladenič je z glavo premagal Oblaka. Deset minut pozneje, ko je tekla druga minuta sodnikovega dodatka, se je Ünal še enkrat vpisal med strelce. S prostega strela je podal Castillejo. Diego Godin je dobil skok, vendar je do žoge prišel Daniele Bonera, ki jo je spravil na drugo stran kazenskega prostora, kjer je bil Ünal povsem sam in jo je le še pospravil v mrežo. Atletico je srečanje končal brez Vitola, ki je minuto pozneje dobil rdeči karton.

Messi in Alcacer zadela za novo zmago
Barcelona je na Camp Nouu silovito začela in v prvem polčasu povsem nadigrala goste iz Baskije. Katalonci so v prvem delu sprožili 13 strelov, od tega sedem v okvir vrat. Gostujoča mreža se je prvič zatresla v osmi minuti, ko je akcijo začel Lionel Messi, ki je podal na levo stran, kjer je utekel Jordi Alba. Levi bočni branilec je v sredini kazenskega prostora našel Paca Alcacerja, ki je sprožil "s prve" in z natančnim strelom po tleh premagal Kepo Arrizabalago.

Po polovici ure se je med strelce vpisal še Messi. Ousmane Dembele je z desne strani podal Argentincu na rob kazenskega prostora, Messi pa je natančno meril v levi spodnji vratarjev kot. Barcina prednost bi bila lahko v prvem polčasu še višja. V 14. minuti je po podaji Jordija Albe Philippe Coutinho močno sprožil, a zadel le prečko. Brazilcu je prečka veselje preprečila tudi v 34. minuti, ko je po kombinaciji Messija in Paulinha žogo dvignil čez Kepo, a je z lobom zadel le okvir vrat. V 43. minuti je z roba kazenskega prostora vratnico zadel Paulinho. V drugem polčasu je Barca popustila, vendar pa povsem nadzorovala priigrano prednost.

Ronaldo kar štirikrat zatresel mrežo Girone
Real Madrid je s 6:3 na Santiago Bernabeuu odpravil Girono, ki je kraljevi klub ugnala v prvem delu prvenstva. Kar štiri zadetke je za 18. zmago Madridčanov prispeval Cristiano Ronaldo. V 11. minuti je Portugalec gostitelje popeljal v vodstvo, ko je zadel z desetih metrov po podaji Tonija Kroosa. Katalonci so v 29. minuti izenačili, ko je Alex Granell podal iz kota, Christian Stuani pa je bil uspešen z glavo. Že v drugi minuti drugega dela je Ronaldo izkoristil lepo globinsko podajo Karima Benzemaja in zadel za 2:1.

V 59. minuti se je znova zatresla gostujoča mreža, ko je z leve strani v kazenski prostor podal Benzema, Ronaldo je ustavil žogo in jo poslal do Lucasa Vazqueza, ki je povišal na 3:1. Pet minut pozneje je bilo 4:1. Benzemajev strel je Bono še ubranil, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Ronaldo. Na 4:2 je znižal Stuani, ki je bil znova uspešen z glavo. Štiri minute pred koncem rednega dela je Luka Modrić lepo podal Garethu Balu, ki je prišel za hrbet gostujoči obrambi in zadel za 5:2. Le dve minuti pozneje je Granellovo podajo s kota z glavo izkoristil Juanpe, končni izid pa je v 92. minuti postavil Ronaldo.